Předseda NSA: Jsme připraveni národní tým žen příští rok finančně podpořit

Foto: agenturasport.cz

V listopadu české hokejistky dosáhly historického úspěchu a vybojovaly si v kvalifikaci premiérovou účast pod pěti kruhy. Předseda NSA Filip Neusser hovořil pro hokej.cz o finanční podpoře, která by měla hokejistkám zaručit možnost zabojovat o nejvyšší příčky už na příštích hrách. Slíbené dotace by nakonec měly obdržet nejdříve v příštím roce, a i proto s útokem na medaili NSA počítá až pro rok 2030.

„S kolektivním sportem musíte pracovat dlouhodobě a cílem této první výzvy jsou olympijské hry v roce 2028, tedy letní olympijské hry. Posléze přijdou na řadu i zimní sporty, jako je lední hokej,“ objasňuje Neusser aktuální vizi NSA a důvod, proč se hokejistky zatím nedočkaly finanční podpory, byť na listopadové tiskové konferenci hovořil předseda Národní sportovní agentury o finanční podpoře ženského hokeje už pro olympijský cyklus 2022-2026.

„Ale naším přáním je, aby získaly zlatou medaili na olympiádě v roce 2030."

 „Pokud finanční rozpočet bude schválen v předpokládané výši, což NSA bude požadovat od ministerstva financí, tak doufáme, že lední hokej si bude moci žádat v příštím roce a čerpat stejnou finanční podporu jako letní kolektivní sporty,“ říká Neusser pro hokej.cz.

Hokejistky budou moci o finanční příspěvek požádat až příští rok, i proto Národní sportovní agentura s jejich úspěchem na olympiádě počítá převážně až v roce 2030.

Foto: Karel Švec, Český hokej

„Budeme samozřejmě rádi, když budou úspěšné už na zimních olympijských hrách v roce 2026,“ nezastírá Neusser.

„Ale naším přáním je, aby získaly zlatou medaili na olympiádě v roce 2030,“ dodává na závěr.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz