PŘEHLED: Formát a hrací dny vrcholů mládežnických soutěží

Foto: Jan Běhounek, janbehounek.cz

Hokejová sezona 2023/24 nezadržitelně spěje ke svému závěru. Ve čtyřech nejstarších mládežnických kategoriích se bude bojovat o mistrovské tituly, ve třech i o postupy a sestupy mezi soutěžemi. Také letos nabízíme velký přehled podoby závěrečných bojů v kategoriích juniorů, dorostu, deváté třídy i starších žáků.

DHL extraliga juniorů

Konec nadstavbové části: sobota 2. 3.
Postup do play off: první 4 týmy skupiny O pořadí v play off postoupí přímo do čtvrtfinále, týmy na 5.–8. místě skupiny O pořadí v play off a první 4 ze skupiny O účast v play off postoupí do předkola
Účast ve skupině o udržení: týmy na 5.–8. místě skupiny O účast v play off

Předkolo

  • 5A–4B, 6A–3B, 7A–2B, 8A–1B
  • 3 vítězné zápasy
  • lépe umístěný tým hostí 1., 2. a případný 5. zápas
  • hůře umístěný tým hostí 3. a případný 4. zápas

1. zápasy: čtvrtek 7. 3.
2. zápasy: pátek 8. 3.
3. zápasy: pondělí 11. 3.
příp. 4. zápasy: úterý 12. 3.
příp. 5. zápasy: pátek 15. 3.

Čtvrtfinále

  • 1A vs. nejhorší postupující, 2A vs. 2. nejhorší postupující, 3A vs. 2. nejlepší postupující, 4A vs. nejlepší postupující
  • 3 vítězné zápasy
  • lépe umístěný tým hostí 1., 2. a případný 5. zápas
  • hůře umístěný tým hostí 3. a případný 4. zápas

1. zápasy: pondělí 18. 3.
2. zápasy: úterý 19. 3.
3. zápasy: pátek 22. 3.
příp. 4. zápasy: sobota 23. 3.
příp. 5. zápasy: úterý 26. 3.

Semifinále

  • 3 vítězné zápasy
  • lépe umístěný tým hostí 1., 2. a případný 5. zápas
  • hůře umístěný tým hostí 3. a případný 4. zápas

1. zápasy: pátek 29. 3.
2. zápasy: sobota 30. 3.
3. zápasy: úterý 2. 4.
příp. 4. zápasy: středa 3. 4.
příp. 5. zápasy: sobota 6. 4.

Finále

  • 4 vítězné zápasy
  • lépe umístěný tým hostí 1., 2., případný 5. a případný 7. zápas
  • hůře umístěný tým hostí 3., 4. a případný 6. zápas

1. zápas: úterý 9. 4.
2. zápas: středa 10. 4.
3. zápas: sobota 13. 4.
4. zápas: neděle 14. 4.
příp. 5. zápas: středa 17. 4.
příp. 6. zápas: pátek 19. 4.
příp. 7. zápas: neděle 21. 4.

Vítěz získá mistrovský titul.

Skupina o udržení

  • týmy z 5.–8. místa skupiny O účast v play off; body se přenášejí
  • 2x každý s každým (6 kol)

1. kolo: čtvrtek 7. 3.
2. kolo: sobota 9. 3.
3. kolo: čtvrtek 14. 3.
4. kolo: sobota 16. 3.
5. kolo: čtvrtek 21. 3.
6. kolo: sobota 23. 3.

Poslední tým sestoupí do Ligy juniorů.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Liga juniorů

Konec základní části: pátek 15. 3.
Postup do play off: první 4 týmy z každé skupiny
Ze soutěže se nesestupuje.

Čtvrtfinále

  • 1Z–4V, 2Z–3V, 1V–4Z, 2V–3Z
  • 3 vítězné zápasy
  • lépe umístěný tým hostí 1., 2. a případný 5. zápas
  • hůře umístěný tým hostí 3. a případný 4. zápas

1. zápasy: pondělí 18. 3.
2. zápasy: úterý 19. 3.
3. zápasy: pátek 22. 3.
příp. 4. zápasy: sobota 23. 3.
příp. 5. zápasy: pondělí 25. 3.

Semifinále

  • 3 vítězné zápasy
  • lépe umístěný tým hostí 1., 2. a případný 5. zápas
  • hůře umístěný tým hostí 3. a případný 4. zápas

1. zápasy: čtvrtek 28. 3.
2. zápasy: pátek 29. 3.
3. zápasy: pondělí 1. 4.
příp. 4. zápasy: úterý 2. 4.
příp. 5. zápasy: čtvrtek 4. 4.

Finále

  • 3 vítězné zápasy
  • lépe umístěný tým hostí 1., 2. a případný 5. zápas
  • hůře umístěný tým hostí 3. a případný 4. zápas

1. zápas: neděle 7. 4.
2. zápas: pondělí 8. 4.
3. zápas: čtvrtek 11. 4.
příp. 4. zápas: pátek 12. 4.
příp. 5. zápas: neděle 14. 4.

Vítěz postoupí do DHL extraligy juniorů.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Regionální liga juniorů

Konec nadstavbové části: 17. 3.
Postup do skupiny O postup do Ligy juniorů: týmy na 1. místech všech čtyř nadstavbových skupin

Skupina O postup do Ligy juniorů

  • 2x každý s každým (6 kol)

1. kolo: pátek 22. 3.
2. kolo: neděle 24. 3.
3. kolo: pátek 29. 3.
4. kolo: neděle 31. 3.
5. kolo: pátek 5. 4.
6. kolo: neděle 7. 4.

První dva týmy postoupí do Ligy juniorů.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Extraliga dorostu

Konec nadstavbové části: sobota 9. 3.
Postup do play off: první 4 týmy skupiny O pořadí v play off postoupí přímo do čtvrtfinále, týmy na 5.–10. místě skupiny O pořadí v play off a první 2 ze skupiny O účast v play off postoupí do předkola
Přímý sestup do Ligy dorostu: tým na 10. místě skupiny O účast v play off

Předkolo

  • 5A–2B, 6A–1B, 7A–10A, 8A–9A
  • 2 vítězné zápasy
  • hůře umístěný tým hostí 1. zápas
  • lépe umístěný tým hostí 2. a případný 3. zápas

1. zápasy: středa 13. 3.
2. zápasy: pátek 15. 3.
příp. 3. zápasy: sobota 16. 3.

Čtvrtfinále

  • 1A vs. nejhorší postupující, 2A vs. 2. nejhorší postupující, 3A vs. 2. nejlepší postupující, 4A vs. nejlepší postupující
  • 3 vítězné zápasy
  • lépe umístěný tým hostí 1., 2. a případný 5. zápas
  • hůře umístěný tým hostí 3. a případný 4. zápas

1. zápasy: pondělí 18. 3.
2. zápasy: úterý 19. 3.
3. zápasy: pátek 22. 3.
příp. 4. zápasy: sobota 23. 3.
příp. 5. zápasy: pondělí 25. 3.

Semifinále

  • 3 vítězné zápasy
  • lépe umístěný tým hostí 1., 2. a případný 5. zápas
  • hůře umístěný tým hostí 3. a případný 4. zápas

1. zápasy: čtvrtek 28. 3.
2. zápasy: pátek 29. 3.
3. zápasy: pondělí 1. 4.
příp. 4. zápasy: úterý 2. 4.
příp. 5. zápasy: čtvrtek 4. 4.

Finále

  • 4 vítězné zápasy
  • lépe umístěný tým hostí 1., 2., případný 5. a případný 7. zápas
  • hůře umístěný tým hostí 3., 4. a případný 6. zápas

1. zápas: neděle 7. 4.
2. zápas: pondělí 8. 4.
3. zápas: čtvrtek 11. 4.
4. zápas: pátek 12. 4.
příp. 5. zápas: neděle 14. 4.
příp. 6. zápas: úterý 16. 4.
příp. 7. zápas: čtvrtek 18. 4.

Vítěz získá mistrovský titul.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Liga dorostu

Konec základní části: neděle 10. 3.
Postup do play off: první 4 týmy z každé skupiny (Polsko U17 nemůže postoupit)
Účast v play down: týmy na 8. místech obou skupin

Čtvrtfinále

  • 1Z–4V, 2Z–3V, 1V–4Z, 2V–3Z
  • 2 vítězné zápasy
  • hůře umístěný tým hostí 1. zápas
  • lépe umístěný tým hostí 2. a případný 3. zápas

1. zápasy: čtvrtek 14. 3.
2. zápasy: sobota 16. 3.
příp. 3. zápasy: neděle 17. 3.

Semifinále

  • 3 vítězné zápasy
  • lépe umístěný tým hostí 1., 2. a případný 5. zápas
  • hůře umístěný tým hostí 3. a případný 4. zápas

1. zápasy: středa 20. 3.
2. zápasy: čtvrtek 21. 3.
3. zápasy: neděle 24. 3.
příp. 4. zápasy: pondělí 25. 3.
příp. 5. zápasy: středa 27. 3.

Finále

  • 4 vítězné zápasy
  • lépe umístěný tým hostí 1., 2., případný 5. a případný 7. zápas
  • hůře umístěný tým hostí 3., 4. a případný 6. zápas

1. zápas: sobota 30. 3.
2. zápas: neděle 31. 3.
3. zápas: středa 3. 4.
4. zápas: čtvrtek 4. 4.
příp. 5. zápas: sobota 6. 4.
příp. 6. zápas: pondělí 8. 4.
příp. 7. zápas: středa 10. 4.

Vítěz postoupí do Extraligy dorostu.

Play down

  • 8Z–8V
  • 4 vítězné zápasy
  • lépe umístěný tým hostí 1., 2., případný 5. a případný 7. zápas
  • hůře umístěný tým hostí 3., 4. a případný 6. zápas

1. zápas: sobota 16. 3.
2. zápas: neděle 17. 3.
3. zápas: středa 20. 3.
4. zápas: čtvrtek 21. 3.
příp. 5. zápas: neděle 24. 3.
příp. 6. zápas: úterý 26. 3.
příp. 7. zápas: čtvrtek 28. 3.

Poražený sestoupí do Regionální ligy dorostu.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Regionální liga dorostu

Konec nadstavbové části: 17. 3.
Postup do skupiny O postup do Ligy dorostu: týmy na 1. místech všech čtyř nadstavbových skupin

Skupina O postup do Ligy dorostu

  • 2x každý s každým (6 kol)

1. kolo: pátek 22. 3.
2. kolo: neděle 24. 3.
3. kolo: pátek 29. 3.
4. kolo: neděle 31. 3.
5. kolo: pátek 5. 4.
6. kolo: neděle 7. 4.

Vítěz postoupí do Ligy dorostu.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Extraliga 9. tříd

Konec nadstavbové části: neděle 10. 3.
Postup do play off: všechny týmy ze skupin O pořadí v play off a první dva týmy každé ze skupin O účast v play off
Účast v play down: týmy na 5. a 6. místě každé ze skupin O účast v play off

Osmifinále

  • 1D–2G, 2D–1G, 3D–6E, 4D–5E; 1E–2F, 2E–1F, 3E–6D, 4E–5D
  • 2 vítězné zápasy
  • hůře umístěný tým hostí 1. zápas
  • lépe umístěný tým hostí 2. a případný 3. zápas

1. zápasy: středa 13. 3.
2. zápasy: sobota 16. 3.
příp. 3. zápasy: neděle 17. 3.

Čtvrtfinále

  • 2 vítězné zápasy
  • hůře umístěný tým hostí 1. zápas
  • lépe umístěný tým hostí 2. a případný 3. zápas

1. zápasy: středa 20. 3.
2. zápasy: sobota 23. 3.
příp. 3. zápasy: neděle 24. 3.

Semifinále

  • 2 vítězné zápasy
  • hůře umístěný tým hostí 1. zápas
  • lépe umístěný tým hostí 2. a případný 3. zápas

1. zápasy: středa 27. 3.
2. zápasy: sobota 30. 3.
příp. 3. zápasy: neděle 31. 3.

Finále

  • 3 vítězné zápasy
  • lépe umístěný tým hostí 1., 2. a případný 5. zápas
  • hůře umístěný tým hostí 3. a případný 4. zápas

1. zápas: středa 3. 4.
2. zápas: čtvrtek 4. 4.
3. zápas: neděle 7. 4.
příp. 4. zápas: pondělí 8. 4.
příp. 5. zápas: středa 10. 4.

Play down

  • 5F–6G, 5G–6F
  • 3 vítězné zápasy
  • lépe umístěný tým hostí 1., 2. a případný 5. zápas
  • hůře umístěný tým hostí 3. a případný 4. zápas

1. zápasy: středa 13. 3.
2. zápasy: čtvrtek 14. 3.
3. zápasy: neděle 17. 3.
příp. 4. zápasy: pondělí 18. 3.
příp. 5. zápasy: středa 20. 3.

Poražení z obou sérií sestoupí do Ligy 9. tříd.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Liga 9. tříd

Konec nadstavbové části: 31. 3.
Postup do play off: týmy na 1. místech všech čtyř nadstavbových skupin

Play off

  • vítěz skupiny 10 vs. vítěz skupiny 11, vítěz skupiny 12 vs. vítěz skupiny 13
  • 3 vítězné zápasy
  • lépe umístěný tým hostí 1., 2. a případný 5. zápas
  • hůře umístěný tým hostí 3. a případný 4. zápas

1. zápasy: středa 3. 4.
2. zápasy: čtvrtek 4. 4.
3. zápasy: neděle 7. 4.
příp. 4. zápasy: pondělí 8. 4.
příp. 5. zápasy: středa 10. 4.

Vítězové obou sérií postoupí do Extraligy 9. tříd.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Liga starších žáků "A"

Konec nadstavbové části: neděle 31. 3.
Postup do play off: týmy na 1. místech všech čtyř nadstavbových skupin

Semifinále

  • 1A–1B, 1C–1D
  • 2 vítězné zápasy
  • lépe umístěný tým hostí 1. a případný 3. zápas
  • hůře umístěný tým hostí 2. zápas

1. zápasy: pátek 5. 4.
2. zápasy: neděle 7. 4.
příp. 3. zápasy: úterý 9. 4.

Finále

  • 2 vítězné zápasy
  • lépe umístěný tým hostí 1. a případný 3. zápas
  • hůře umístěný tým hostí 2. zápas

1. zápas: pátek 12. 4.
2. zápas: neděle 14. 4.
příp. 3. zápas: úterý 16. 4.

Vítěz získá mistrovský titul.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz