První lajna? Hraje téměř poslepu, žasne Klimeš. Bude jedničkou v play off?

Foto: Vít Golda, hc-kometa.cz

Kometa se závěrem základní části nabírá na formě. Kromě již tradiční formy první lajny, která režírovala i úterní domácí vítězství nad Karlovými Vary, se může opřít i o výkony navrátilce Lukáše Klimeše, který se vrátil do kádru po delším zranění, navíc za poslední dva zápasy pustil jen jediný gól a pomohl k šestibodovému zisku.

Aplikace Tipsport extraligy

Cítíte se po zranění už stoprocentně fit? A vyvíjela se vůbec léčba časově podle plánu?
První týden jsem čekal na výsledky z magnetické rezonance, které byly celkem dobré, takže se celá léčba vyvíjela podle plánu. Kdybych nebyl připraven, tak bych do zápasů ještě ani nešel.

Dva zápasy a pouze jedna inkasovaná branka. To je pro vás velké plus, ne?
Povedené zápasy to byly určitě. Nejen ale z mé strany, protože máme šest bodů – a to je nejdůležitější. Obranná činnost se také zlepšuje, což je velmi důležité před play off.

Myslíte, že jste teď trenérům zamotal hlavu s otázkou jedničky pro play off?
To asi není úplně otázka na mě. Osobně se spíš snažím po zranění do toho dostat zpět a vůbec neřeším, co bude za týden nebo za měsíc.

Cítíte po vydařených sezónách v Chance lize, že už vám sedí i chytání o level výš?
Doufám, že už jsem to tak nějak i sám sobě dokázal, že v extralize chytat můžu. Snad to bude takhle pokračovat.

„Doufám, že už jsem to tak nějak i sám sobě dokázal, že v extralize chytat můžu."

Libor Zábranský říkal, že ho zajímá, jak tým bude vypadat na konci února. Cítíte, že jste na dobré cestě?
Určitě. Máme ustálenou sestavu, což hraje také velkou roli, a kluci parádně blokují v obranném pásmu střely, což dělá pro mě i pro tým celkově hrozně moc.

Proti Karlovým Varům vás k výhře dotáhla opět první formace. Je opravdu tolik odskočená od zbytku soutěže?
Potvrzují to celou sezonu. Samozřejmě nejde, aby každý zápas dali pět gólů, ale někdy stačí i ten jeden, který je nakonec rozhodující. Rozumí si, hrají to téměř poslepu a je radost je sledovat.

Peter Mueller v posledním měsíci bodově explodoval a atakuje čelo produktivity soutěže. Budou v závěru základní části vaši spoluhráči hrát v tomto ohledu i trochu pro něj? A v čem podle vás tkví jeho největší kouzlo?
Popravdě jsem ani nevěděl, že je tak vysoko v kanadském bodování. (usmívá se) Kluci na něj hrají vlastně i tak pořád, protože ty branky dává. Není prostě potřeba nic měnit. Peter nemá nijak extra tvrdou střelu, ale za to extrémně přesnou a rychlou. To dělá brankářům největší problémy.

„Peter nemá nijak extra tvrdou střelu, ale za to extrémně přesnou a rychlou."

Silnou zbraní jsou i přesilovky, druhé nejlepší v celé soutěži. Kometa je hraje pořád stejně, přesto se soupeřům nedaří je ubránit.
Ono to možná vypadá, že je to stále to samé, ale jde o maličkosti, zejména o úhel přihrávek, které se pořád mění. Pro obrannou čtveřici je to hodně těžké, protože kluci si házejí žabičky přes tři hokejky, a obránci soupeře se můžou zbláznit. Když to udělají dobře, je to téměř neubránitelné.

Momentálně by na vás v předkola vycházely opět Karlovy Vary.
Sehráli jsme s nimi teď dva zápasy během necelého týdnu a nebylo to nic jednoduchého. Je to hodně bruslivý mančaft, ale myslím si, že máme zkušenější mužstvo, a museli bychom to zvládnout.

Foto: Vít Golda, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz