Radil o Kacetlovi: Měl jsem ho za férového kluka, tohle jsem viděl v Prodané nevěstě

Lukáš Radil | Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Lichá finálová utkání zatím vyznívají pro Třinec, sudá jasně pro Pardubice. Ty ve čtvrtém utkání vyhrály pod Javorovým 6:2 a nedovolily soupeři uzmout solidní porci mečbolů. I díky Lukáši Radilovi, jenž znovu ukázal, že se mu proti Ocelářům daří – svůj 400. extraligový start ozdobil gólem a asistencí.

„Rozhodly speciální formace. Hráli jsme hodně oslabení, ale fantasticky jsme je odbránili. A vyšly nám taky přesilovky, ve kterých jsme získali sebevědomí,“ hodnotí 33letý forvard.

Na konci čtvrté minuty mohl otevřít skóre duelu, ale ztroskotal na Ondřeji Kacetlovi, který vytáhl fantastický zákrok lapačkou. V čase 7:02 už ale na třineckého fantoma vyzrál. Stalo se tak právě v početní výhodě, kterou přetavil ve vyrovnání na 1:1 už po sedmi sekundách.

V čase 10:09 se Radil s Kacetlem potkali znovu a byly z toho dvě trestné minuty pro střelce Dynama, hlavní arbitr Peter Stano jej vykázal s menším trestem za nesportovní chování.

„Překvapilo mě, že to přihrál. Vždycky jsem ho bral za férového kluka a nevím, jestli tohle má za potřebí. Je to škoda, ale my se s tím popereme,“ říká kysele zkušený forvard, jenž prý chtěl gólmana po přerušení jen klasicky poplácat po betonech.

„Nebylo to myšleno zle. Bylo to kamarádské a on zavrávoral, což jsem viděl naposledy v Národním divadle, když jsme se byli s manželkou podívat na Prodanou nevěstu. Možná by ho tam vzali,“ vysvětluje s úsměvem.

„Ať si každý sáhne do svědomí, jestli se takhle hraje play off... Nejsem si úplně jistý,“ dodává ke střetu, o kterém už ve zbytku utkání ani po něm s Kacetlem nemluvil.

„Bylo to kamarádské a on zavrávoral, což jsem viděl naposledy v Národním divadle, když jsme se byli s manželkou podívat na Prodanou nevěstu. Možná by ho tam vzali.“

Poukázal však na to, jak se v brankovišti chová. „Je brutálně agresivní. I když v něm nejsme, tak se tam stejně ohání hokejkou. I tohle by se podle mě mělo řešit, protože z druhé strany je to faul,“ kroutí hlavou.

Po divoké druhé bitvě dostali oba finalisté od šéfa rozhodčích Vladimíra Pešiny jasný vzkaz, že nájezdy do gólmanů se už nebudou tolerovat a muži v pruhovaném je případně budou nekompromisně trestat. Na to po čtvrtém utkání ostře poukázal i kouč Marek Zadina.

„Za mě je to dost nešťastné. Tlak do brány tam musí být, kor v play off, kdy jsou všechny zápasy vyhecované. Přijde mi, že to škodí hokeji. Lidi to mají rádi. Neříkám nesmyslně do brankáře zajíždět a zranit ho, ale prostě tvrdá hra k tomu patří,“ má jasno Lukáš Radil.

„Když něco začne od nás, tak se hned dělají nějaké regule. Když jiný tým, tak je všechno v pořádku. Takhle mi to aspoň přijde. Pamatuju, jak jsme hráli semifinále s Třincem, skončila třetina a Marcinko se rozjel přes celé hřiště za naším gólmanem. Proč se to neřešilo minulý rok?“ ptá se.

„Za mě je to dost nešťastné. Tlak do brány tam musí být, kor v play off, Přijde mi, že to škodí hokeji. Lidi to mají rádi. Neříkám nesmyslně do brankáře zajíždět a zranit ho, ale prostě tvrdá hra k tomu patří.“

Dynamo po výhře 6:2 srovnalo krok a ve středu se už bude na jeho ledě bojovat o mečbol. „Těžko říct, co čekat od pátého zápasu. Zase to bude vypjaté, budou tam emoce a věřím, že i nějaké góly. Uvidíme,“ zakončuje člen druhého pardubického útoku.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz