Rákosův lék na útrapy? Někdo vymění pásku, já víc trénoval, říká

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Gólový příval se od něj letos asi zrovna nečekal, Daniel Rákos si v Mountfieldu plní i jiné úkoly. Přesto mu v neděli po důležité trefě do sítě Vítkovic spadl velký kámen ze srdce: Trefil se po 11 zápasech brankového i bodového půstu.

HokejkaTV

Pro Hradec to byl večer střelců, kteří jsou vděční za každý gól. Rákos dal svůj třetí v sezoně, obránce Filip Pavlík pátý a kanadský forvard Lucas Lessio – který toho ale, pravda, ještě moc neodehrál – druhý. Úvodní z jmenovaných borců skóroval poprvé od od druhého prosince a zápasu právě ve Vítkovicích.

„Je pravda, že jsem musel čekat celé kolo. Tak škoda, že s nimi nehrajeme častěji,“ usmívá se. Snad že by to byl pro pozůstatek z dob v Třinci? „Trošku mi to blesklo hlavou, že to může být tím ocelářským derby. Ale ne. Jsem rád, že je to za mnou, a doufám, že teď přijde nějaké zlepšení,“ pokračuje vážně.

Podobné útrapy nepřidají na sebevědomí nikomu, Rákos mocně toužil čekání zlomit dřív. „Hlavně jsem měl hodně šancí. Kdyby se mi fakt nedařilo a nedostával bych se do šancí, tak by mi to možná ani tolik nevadilo. Ale takhle, když jsem v každém zápase měl třeba dvě tři dobré šance, které jsem měl proměnit, tak to potom sráží dolů a je to nepříjemné,“ přiznává.

Hlavou se mi honilo strašně moc věcí, přiznává Rákos

K žádnému speciálnímu „zaklínadlu“ ale nesáhl. „Hlavou se mi honilo strašně moc věcí, co změnit. Pak jsem si říkal, že se musím na střelbu víc zaměřit v tréninku, že to nebude hokejkami nebo bruslemi. Někdo si obalí hokejku bílou páskou místo černé a myslí si, že mu to pomůže. V tom to já vyloženě nehledal,“ pokračuje upřímně.

Zatím všechny jeho tři branky vedly k vítězství, ale ta poslední byla nejdůležitější. Daniel Rákos otevřel skóre nedělního šlágru s Vítkovicemi, Hradec potom ožil a dá se říct, že od druhé třetiny byl lepším týmem.

Místo, aby z našlapaného čela tabulky trochu odpadl, se v něm díky výhře 3:1 udržel. Doma slavil posedmé v řadě!

„Samozřejmě nás to těší, ale zároveň si říkáme, že by bylo dobré vozit i víc bodů z venku. Je jasné, že na domácí půdě, před domácími fanoušky se většinou všem týmům hraje líp. U nás to platí a teď musíme zapracovat ještě na těch venkovních zápasech,“ nabádá Rákos. I když poslední dobou se Mountfield o dost zvedl i tam.

K nejčerstvějšímu zářezu ho dovedla hlavně skvěle ubráněná oslabení. V téhle disciplíně předtím v Plzni propadal, indiáni měli v přesilovkách tunu šancí. A Vítkovice? Ty si vinou aktivní hradecké hry prakticky neškrtly!

„Něco jsme si ukázali ráno na videu a podařilo se nám plnit to, co po nás trenéři chtěli. Jsme rádi, že nás nepotrestali v přesilovkách,“ pokyvuje útočník týmu, který má početní nevýhody čtvrté nejlepší z extraligy.

Teď se Hradec chystá na svůj první „dvojzápas“ sezony – v pátek hraje v Boleslavi, v sobotu má doma derby s Pardubicemi. Moc ztracených bodíků si dovolit nemůže, pokud se chce přiblížit vytouženému postupu z první šestky.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz