Ranař i 16letý talent. Plzeň si pojistila dva nadějné obránce

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Vedení Plzně si pojistilo služby dvou vytáhlých, mladých obránců. Roční smlouvu podepsal Michal Houdek, tříletou pak David Jiříček. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

partneři českého hokeje

19letý Michal Houdek debutoval v plzeňském A-týmu v uplynulé sezoně, v níž odehrál za indiány 18 zápasů. Vyšel v nich bodově naprázdno, ale připsal si 59 trestných minut. Hned při premiéře jich vyfasoval 39, zaujal pěstními výměnami s Janem Piskáčkem či Davidem Musilem.

„Michal je mladým hráčem, naším odchovancem, který už loni určitou šanci dostal. Je to velký, silný hráč. Věříme, že se stále může posouvat dál,“ říká Vlasák na adresu důrazného beka, který nakoukl do seniorského hokeje i v prvoligovém Sokolově a druholigových Klatovech.

Zatímco Houdek prodloužil o rok, 16letý David Jiříček se upsal na další tři sezony. Přes svůj věk už naskočil do čtyř extraligových zápasů, v nichž zapsal jeden kladný bod v bilanci +/-. „Myslím, že loni, když naskočil proti Spartě, tak se toho zhostil velmi dobře,“ pokyvuje Vlasák.

„David je velkým talentem, kterého z mého pohledu máme na pozici obránce po dlouhé době. Je hodně mladý, proto svůj čas na rozkoukání dostane. Věřím, že svou šanci chytne a popere se o stabilní místo v sestavě,“ dodává Vlasák k podpisu mladého vytáhlého reprezentanta.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz