Říha hlásí změny: končí dva hráči, dorazí Chytil s Rouskem. Co Kämpf?

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

13. dubna 19:56

Václav Jáchim

(LINEC, od našeho zpravodaje) Národní tým uzavřel třetí týden společné přípravy na mistrovství světa. Po utkání s Rakouskem udělal trenér Miloš Říha minimum změn. Na další zápasy s Německem bude mít k dispozici víceméně stejný kádr, v pondělí s k elitnímu přidá Filip Chytil z New York Rangers a sparťan Lukáš Rousek. „Končí naopak Šimon Stránský a Radovan Pavlík," hlásí Miloš Říha.

Nový fanshop

Trenérský štáb udělal drobné přesuny v kádru po skončení třetího týdne přípravy. Nástup Filipa Chytila potvrdil Miloš Říha už v pondělí ve Znojmě, do přípravy naskočí také sparťan Lukáš Rousek, který po skončení klubových povinností v prvním týmu Pražanů pomáhal sparťanské juniorce do finále play off DHL Extraligy juniorů.

Národní tým naopak opouštějí hradecký útočník Radovan Pavlík a Šimon Stránský z Vítkovic. „Obránce si necháme všechny, žádný jiný bek zatím k dispozici není," hlásí Říha. Hlavní kouč počítá s pozvánkou pro hokejisty z týmů poražených semifinalistů tuzemského play off. Ovšem pro další akci to ještě nebude.

„Budeme pracovat s pěti pětkami, přičemž jedna vždycky dostane volno."

„Nemá cenu je tlačit do kempu, aby za námi přijeli do Varů. Budeme pracovat s pěti pětkami, přičemž jedna vždycky dostane volno. Hráče z týmů, které vypadnou v semifinále, necháme trošku odpočinout, série měli hodně dlouhé. Přijeli by pak další týden na Slovensko," konstatuje. Konkrétní jména zazní až po skončení rozhodující sedmé bitvy mezi Třincem a Plzní.

Miloš Říha má jistotu příjezdu osobností zámořské NHL. Kdy se k elitnímu výběru přidají Jakub Voráček a Radko Gudas? „Dolaďují se poslední věci. Oba nám potvrdili, že přijedou. Ale kdy přesně, to ještě nevíme. Měli by být na Slovensku," informuje.

„Kämpf má prasklou lícní kost."

Definitivně naopak padl možný start Davida Kämpfa a Vladimíra Sobotky. „Oba ukončili sezonu, počítat s nimi nemůžeme. Například Kämpf má prasklou lícní kost a nějakých třicet zubů, to je nepříjemné. Dát mu tři týdny volno s tím, aby pak naskočil, to nemá smysl," doplňuje Říha.

Po utkání v Linci dostali čeští hokejisté krátké volno, znovu se sejdou během pondělního odpoledne v Karlových Varech. Lázeňské město bude před Velikonocemi hostit další dva zápasy Euro Hockey Challenge. Ve středu 17. dubna a ve čtvrtek 18. dubna (pokaždé od 17:20 hodin) vyzvou Češi výběr Německa.

Kádr reprezentace na utkání s Německem

Brankáři (3):
Jakub Kovář (Jekatěrinburg, KHL), Patrik Bartošák (HC VÍTKOVICE RIDERA), Marek Langhamer (Chabarovsk, KHL).

Obránci (10): 
Vojtěch Mozík (Podolsk, KHL), Jan Kolář, Michal Jordán (oba Chabarovsk, KHL), Lukáš Klok (Slovan Bratislava, KHL), Adam Polášek (Nižněkamsk, KHL), Jakub Krejčík (Lukko Rauma, Finsko), Filip Pavlík, Petr Zámorský (oba Mountfield HK), Tomáš Kundrátek (Davos, Švýcarsko), Tomáš Dvořák (HC Sparta Praha).

Útočníci (15):
Filip Chytil (New York, Rangers, NHL), Robin Hanzl (Spartak Moskva, KHL), Tomáš Mertl (Kunlun, KHL), Michal Řepík (Podolsk, KHL), Jiří Sekáč (Kazaň, KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, KHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta, Švýcarsko), David Tomášek (Jyväskylä, Finsko), Rudolf Červený (Brynäs Gävle, Švédsko), Hynek Zohorna (Lahti, Finsko), Tomáš Fořt (PSG Berani Zlín), Ondřej Beránek (HC Energie Karlovy Vary), Patrik Zdráhal (HC VÍTKOVICE RIDERA), Radim Zohorna (BK Mladá Boleslav), Lukáš Rousek (HC Sparta Praha).

Foto: blueshirtbanter.com

Realizační tým:

Generální manažer: Petr Nedvěd.
Hlavní trenér: Miloš Říha.
Asistent: Robert Reichel.
Trenér brankářů: Zdeněk Orct.
Manažer: Jan Černý.
Videokouč: Denis Havel.
Kondiční trenérka: Hana Bubníková.
Lékaři: Mudr. Tomáš Vyskočil a MUDr. Dušan Singer.
Fyzioterapeuti: Michal Truc a Radovan Sakaláš.
Kustodi: Zdeněk Šmíd a Oldřich Kopecký.
Media manažer: Zdeněk Zikmund.

Program reprezentace před MS 2019

Euro Hockey Challenge:

Kemp v Karlových Varech
Středa 17. dubna od 17:20: Česko – Německo (Karlovy Vary)
Čtvrtek 18. dubna od 17:20: Česko – Německo (Karlovy Vary)

Kemp v Nitře
Pátek 26. dubna od 18:00: Slovensko – Česko (Trenčín)
Sobota 27. dubna od 18:00: Slovensko – Česko (Nitra)

Carlson Hockey Games (2. – 5. května 2019, Brno):

Kemp v Brně
Čtvrtek 2. května od 17:30: Česko – Finsko
Sobota 4. května od 18:30: Česko – Švédsko
Neděle 5. května od 18:00: Česko – Rusko


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz