Šestá nula, k tomu jubileum. Nenapadlo by mě to, přiznává Frodl

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

V utkání na Kladně odchytal svůj stý soutěžní duel za Plzeň. V dalším zápase proti Pardubicím pak toto jubileum oslavil vychytanou nulou. Dominik Frodl si připsal 21 zákroků a byl jedním z hlavních strůjců vítězství.

partneři českého hokeje

„Na nulu jsem v závěru myslel. Za takového stavu to ani jinak nejde. Kluci mi pomohli. Na konci mi to dvěma fauly ztížili, ale poté dobře blokovali střely,“ usmívá se.

Proti Dynamu Frodl načal svou druhou stovku soutěžních zápasů v plzeňském dresu: „Je to pro mě nepředstavitelné číslo. Když jsem tu před podepisoval smlouvu před rokem a půl, tak by mě nenapadlo, že už teď odchytám sto zápasů,“ říká třiadvacetiletý gólman.

Frodl při zranění Jaroslava Pavelky letos nastoupil do všech extraligových duelů: „Nemá moc cenu rozebírat, jak se to seběhlo. Od nějaké doby chytám vše. A proto hokej hraju. Je to suprové.“

Na plzeňského gólmana vylétlo z pardubických hokejek pouze o jednu střelu více než v utkání na Kladně. Pouze tři pokusy hostů Frodl pokryl v první části, celkově pak jednadvacet: „Ale nemrznul jsem. Jednou za čas nějaká střela přišla. Za stavu 5:0 se už hrálo jen o to, kolik to bude. Jsem rád, že jsme gól nedostali,“ vypráví.

Do statistik tak zapsal už šestou nulu v sezoně, což je nejvíce v extralize. Hned za ním je s pěti čistými konty Marek Mazanec, který vychytal Karlovy Vary.

„Mazi se mnou trénoval před mou první sezonou v Plzni, takže se dobře známe. Gratuluju mu! Oba dva jsme měli začátek sezony špatný. I ten první vzájemný zápas dopadl 6:5 pro Hradec. Jsem rád, že se mu teď daří, ale samozřejmě se budu snažit mít víc nul!“ hlásí Frodl s úsměvem.

Škodovku teď čekají dva duely proti vedoucímu týmu tabulky, Liberci. Nejprve doma v úterní dohrávce, poté v pátek v rámci 37. kola na ledě Bílých Tygrů. „Na to se těším. Budou to atraktivní zápasy proti kvalitnějšímu soupeři a víc si zachytám. Snad to bude hezký hokej,“ doufá brankář Západočechů.

Liberec se také spoléhá na kvalitního gólmana, od 18. kola ho nahoru táhne Dominik Hrachovina. „K němu není třeba dodávat slov. Od té doby, co přišel, prohráli jenom dvakrát. Chytal za národní tým nebo v KHL, takže by bylo divné, kdyby kvalitativně extraligu nepřevyšoval. Trochu ho znám a taky mu to přeju. Ale doufám, že ho ve vzájemných zápasech pořádně prověříme,“ dodává Frodl na závěr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz