Sill bude spoluhráčem Kindla, ze Sparty míří do Kolína nad Rýnem

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Původně se předpokládalo, že nadále bude hráčem Sparty, jenže po příchodu několika letních posil Zach Sill u Pražanů skončil. Vedení klubu informaci potvrdilo před několika dny, útočník se zkušenostmi z NHL bez angažmá dlouho nezůstal. Sill se stěhuje do německé DEL, posílí tým Kölner Haie.

Nový fanshop

Bojovník s výborným bruslením je v krátké době druhou posilou, kterou klub z Kolína nad Rýnem oficiálně představil. Minulý týden se hráčem Haie stal Jakub Kindl, jenž dosud oblékal dres Plzně. V Tipsport extralize si přední německý klub vyhlédl i další novou tvář.

Zach Sill se s účastníkem DEL dohodl na roční smlouvě, v Německu si vyzkouší druhé angažmá mimo Severní Ameriku. „Zach nám zvýší kvalitu na pozici středních útočníků. Je to hráč, který na ledě hýří nadšením a odhodláním. Navíc má i vůdčí schopnosti," řekl klubovému webu sportovní ředitel Mark Mahon.

Sill se před rokem vydal za působením do Sparty, v sezoně stihl i s předkolem play off 52 zápasů, dva góly a devět nahrávek. Ačkoli se Pražanům příliš nedařilo, kanadský útočník měl po základní části v hodnocení účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách nulu.

Se Sillem původně počítalo i nové vedení klubu, nicméně situaci změnily nedávné příchody Marka Kvapila a Michala Řepíka. Kromě Silla skončil ve Spartě také obránce Steven Delisle, který nové působiště ještě nemá. Lotyšský útočník Roberts Bukarts odešel na roční hostování do Vítkovic. „Bohužel v aktuálně posíleném kádru bychom pro ně těžko hledali uplatnění," uvedl sportovní ředitel Petr Ton.

Sill tedy jde do Kolína nad Rýnem, kde bude hrát pod zkušeným koučem Mike Stewartem. V kádru Haie je nováčkem také Jakub Kindl, české kořeny má útočník Sebastian Uvíra, jehož otec Eduard je mistrem světa 1985 a stříbrným medailistou z olympiády v Sarajevu 1984.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz