Slezan vyjel na led s novými tvářemi: Hlásí pecku do útoku, lovil i ve Francii

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Hokejisté druholigové Opavy v pondělí poprvé vyrazili na led, kde pod vedením trenérů Aleše Tomáška a Vladimíra Holíka absolvovalo první společný trénink více než dvacet hráčů včetně několika nových tváří. Jak vypadá aktuální kádru Slezanu?

Fanshop národního týmu

S týmem se připravují brankáři Jan Baldik, Marek Hasala a Dominik Piták. Na návrat Matyáše Dani to tedy v tuto chvíli příliiš nevypadá. Co se týče defenzivních řad, ty by měli pomoci zpevnit mladí zadáci – dvacetiletý Jan Thiel z Havířova, stejně starý Dominik Věntus, který v uplynulé sezoně naskakoval v prvoligovém Šumperku, či o rok mladší Filip Zapletal (Vítkovice).

Zkušenosti přinese Lukáš Prokop, jenž posledních šest sezon strávil v nižších francouzských soutěžích. V Opavě ovšem nejspíš končí vítkovický odchovanec Petr Šendera. „Byli jsme domluveni, že jestli bude chtít hrát, na trénink přijde. Sám s tím ale asi moc nepočítal,“ přiznává pro klubový web trenér Slezanu Aleš Tomášek.

Ten bude mít k dispozici i čerstvé dravce do útoku. Pokud vše klapne, jednou z nejvýraznějších posil by pro Opavu měl být příchod útočníka Jana Káni. Někdejší mládežnický reprezentant, který má na svém kontě téměř 250 extraligových zápasů za Vítkovice, má zkušenosti také z Chance ligy.

Ve druhé nejvyšší soutěži patřil k oporám Poruby, kde zahájil také uplynulý ročník. Ve třinácti duelech dal tři góly a přidal tři asistence, následně zamířil do německého Pasova. Za třetiligové Black Hawks naskočil do třinácti utkání s bilancí sedmi tref a deseti asistencí. Nyní by se měl vrátit na tuzemskou hokejovou scénu.

Ofenzivě by měli pomoci také opavští odchovanci ročníku 2001 Adam BeránekJanem Vojtovičem, kteří přichází z Vítkovic. „Je pro nás skvělé, že mladí kluci mají na Opavu návaznost. Vždycky je nejlepší mít svoje hráče. V dorostu nebo juniorce sice hráli jinde, ale kořeny mají opavské, což je pro nás podstatné,“ těší Tomáška.

Aktuální kádr HC Slezan Opava

Brankáři: Marek Hasala, Dominik Piták, Jan Baldik.

Obránci: Filip Zapletal, Petr Chalupa, Jiří Šindelář, Jan Thiel, Martin Kocián, Marcel Kunc, Adam Zouhar, Lukáš Prokop, Dominik Věntus.

Útočníci: Jan Vojtovič, Jan Štindl, Vlastimil Malina, Adam Beránek, Tomáš Rousek, Lukáš Peterka, Rostislav Vaněk, Petr Seidler, Martin Urban, Jakub Hendrych, Kryštof Kadula, Lukáš Horný, Jakub Římský, Martin Buršík, Petr Wolf, Jan Káňa.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz