Šli po mně jak po uzeným, culí se zbitý Rákos. Co říká na Kometu?

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Oslabený Mountfield versus poslední Pardubice? Po hokejové stránce to bylo možná nejméně kvalitní východočeské derby od návratu Hradce Králové do extraligy. Závěr ale pořádně rozvířila mela mezi Danielem Rákosem a Jacobem Cardwellem. Tedy mela jednostranná.

MS U20 2020

Daniel Rákos má černou práci před brankářem i provokování soupeřů mezi svými úkoly. Už během utkání měl s pardubickým obráncem Cardwellem několik konfliktů, a ten pět minut před koncem vypěnil.

Po zákroku Milana Kloučka odhodil rukavice několik metrů daleko a začal Rákose surově řezat pěstmi. Hradecký útočník neměl žádný zájem se bít a i ve chvíli, kdy ležel na ledě bez známek obrany, Cardwell pokračoval.

„Nemám žádnou modřinu, nikde nic. Takže mě to vlastně ani nebolelo a měli jsme pět minut přesilovku,“ usmíval se Rákos po utkání. Cardwella dokonce bouřlivě vyvolal domácí moderátor, s větším trestem ale hned zamířil do šaten a jeho „blikanec“ bude zkoumat disciplinární komise.

Mountfield přesilovku nevyužil a stav 2:4 už neobrátil, ale Rákos z pohledu svého týmu splnil práci dokonale. Pardubické hráče štval celý zápas. „Spíš bych řekl, že po mně šli jak po uzeným. Ale mě to bavilo, takový hokej mě baví. Škoda že jsme nevyhráli,“ dodal vzápětí.

Na druhou stranu, tahle porážka už moc nebolela. Hradečtí šli do zápasu víceméně bez poloviny základní sestavy, vedle dlouhodobějších marodů šetřili trenéři i Zámorského, Smoleňáka či Vincoura, kteří měli drobné šrámy. Místo nich dostali šanci junioři.

Proti nejslabšímu týmu extraligy z toho vyrovnaná partie, na střely dokonce Hradec vyhrál 34:19. „Brali jsme to jako přípravu na play off. I když jsme měli nějaké kluky mimo sestavu, tak jsme se o to chěli poprat. Utekla nám ale první třetina, pak jsme to honili celý zápas a nedohonili,“ mrzelo Rákose.

Pátá porážka v řadě, to přece jenom není před startem play off dobrá vizitka. O to víc teď přijde vhod dlouhá přestávka. „Nevím, jestli se ten poslední zápas dá úplně počítat. Samozřejmě se počítá, to je jasné. Ale hráli jsme v okleštěné sestavě, v play off už určitě budeme hrát v jiné. Dva zápasy jsme prohráli na nájezdy, to je dovednostní soutěž. Víme, že určité věci musíme zlepšit a teď máme docela dost času na nich zapracovat,“ přiznal hradecký forvard.

Poslední kolo už nic nezměnilo na tom, že Východočechy čeká ve čtvrtfinále Kometa. Obhájce titulu z posledních dvou let si určitě moc nepřáli, na druhou stranu ho porazili ve všech čtyřech letošních zápasech.

„V sezoně se nám na ně dařilo, ale každý zápas je jiný a Kometa v play off určitě hraje v jinačí pohodě než v základní části.“

„Soupeře si nevybíráme, takhle to vyplynulo. Nechci to nějak zakřiknout. V sezoně se nám na ně dařilo, ale každý zápas je jiný a Kometa v play off určitě hraje v jinačí pohodě než v základní části,“ dobře ví Rákos.

Postup se přece jenom víc čeká od moravského týmu, který šel do sezony s nejvyššími ambicemi. Na rozdíl od Hradce, jenž čtvrtým místem překvapil. „My jdeme ze čtvrtého, oni z pátého. Je to těsné, těžko vybírat favorita. Možná papírově mají nějaké ostřílené hráče a tým se jim oproti minulým letům zase tolik nezměnil,“ doplnil váhavě Daniel Rákos.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz