Slovenský útočník se do Mountfieldu nevrátí. Proč nezůstane Veselý?

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Od léta 2018 působil v Mountfieldu, Matej Paulovič (na snímku) si tuzemskou nejvyšší soutěž posléze zahrál i za konkurenční Dynamo, kam byl vyměněn za švédského obránce Eklunda. Teď je jisté, že zpátky do Hradce Králové nezamíří. Na klubovém webu to potvrdil generální manažer Aleš Kmoníček.

partneři českého hokeje

V první sezoně si slovenský reprezentant vedl solidně, za Mountfield sehrál i s play off 47 extraligových utkání, vstřelil 12 branek a přidal 10 nahrávek. V uplynulém ročníku to už bylo slabší, za 26 zápasů mu statistici napočítali pouze dva góly a čtyři asistence.

Vedení klubu posléze vyměnilo Pauloviče do Pardubic, kde účastník olympijských her 2018 pomohl k záchraně. Za Dynamo absolvoval 16 střetnutí s bilancí branky a tři nahrávek. Po předčasně ukončené sezoně zatím Paulovič nemá jasno o další angažmá, jisté je, že v Hradci Králové to nebude.

Foto: hcdynamo.cz

„Skončila mu smlouva a my s ním nepočítáme," uvedl na klubovém webu generální manažer Aleš Kmoníček. Paulovič si uvědomuje, že druhý rok pobytu v Hradci Králové neměl povedený. 

„Sám vím, že moje výkony nebyly dobré. Nebudu tedy nikoho vinit. Možná jsem jen nezapadl do stylu hry trenéra Růžičky. Ten se dost změnil, z útočného hokeje jsme měli přejít k bránění," uvedl Paulovič pro slovenský web Hokejportal.net. Paulovič by mohl spíš pokračovat v Pardubicích, kde sezonu končil. „Chtěli by mě, ale klub se prodává, takže jsem sám zvědavý," připomněl.

V hradeckém Mountfieldu oznámili první posily pro příští ročník, kádr doplnili obránci Jeremia Blain a Bohumil Jank, Východočeši netají záměr přivést ještě kvalitního a produktivního útočníka. Na trhu jsou například Roman Horák nebo Tomáš Filippi, extraligová konkurence sonduje situaci pardubického Roberta Kousala.

Foto: Martin Kurfiřt

„S někým z těchto hráčů jsme jednali, ale konkrétní nebudu. Platí, že by daný hráč měl mít zájem jít z nějakého důvodu do Hradce Králové. Nechceme řešit příchody hráčů tím, že je přeplatíme," upozornil Aleš Kmoníček.

Generální manažer Mountfieldu se vyjádřil i k tomu, proč v klubu nezůstane Jan Veselý. Urostlý útočník nechal za zády povedený ročník v barvách českobudějovického Motoru. „Honza je sice v Chance lize už nějakou dobu produktivní, ale domníváme se, že podobných hráčů máme v týmu několik a na pozici třetího nebo čtvrtého centra raději zařadíme někoho z našich mladíků. Také je potřeba vidět, že být produktivní v Chance lize není to samé, jako být produktivní v TELH," uzavřel.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz