Souboj s Plzní rozhodl nečekaný hrdina. 36 zápasů? Hrozné číslo, směje se Pavlík

Radovan Pavlík | Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Pro Hradec to byla velmi důležitá trefa, navíc z hole hráče, jehož role rozhodně není koncová. Radovan Pavlík využil ve 48. minutě nepřesné nahrávky plzeňského Bučka a vydal se na únik, který zakončil mezi betony Milana Kloučka. Jeho trefa přišla vhod hned z několika důvodů. Vítězným gólem dal Východočechům jednak výbornou pozici na zahájení play off na domácím ledě, jednak skóroval po dlouhých 36 zápasech!

„To je hrozný číslo,“ rozesmál se při zmínce této série v mixzóně. „Je pravda, že jsem na ten gól čekal. Mohl jsem skórovat už v první třetině, měl jsem tam vyloženou šanci, kterou jsem spálil,“ připomíná hradecký odchovanec akci z úvodu utkání, kterou neproměnil.

V další nadějné šanci ale nezaváhal a Kloučka v čase 47:19 překonal střelou mezi betony. Právě to tak bylo při podávání rukou hlavním pozápasovým tématem obou hráčů, kteří se znají již z mládežnických kategorií. „Moje první myšlenka byla zakončit rovnou mezi betony, naštěstí jsem to ale stáhl do bekhendu a padlo to tam. Jak ale puk rychle vyletěl z branky, tak jsem si nemyslel, že to je branka a trefil jsem jenom beton,“ popisuje svou druhou trefu v sezoně Pavlík.

Ta navíc přišla pro Mountfield opravdu vhod. Přestože byli domácí střelecky jednoznačně lepším týmem, vedli jenom o jedinou branku. Hubený náskok smazal hned na začátku třetí třetiny Jakub Pour a Plzni narostla křídla. „V tomhle se trápíme každý zápas a doufám, že to do play off změníme. Celý zápas vedeme 1:0, máme převahu… Opticky je to hezké, pak přijde jednodušší branka na 1:1 a jsme dole,“ přiznává problém, se kterým se Lvi perou.

„Je pravda, že jsem na ten gól čekal."

Na druhou stranu ale oceňuje bojovnost a vůli, se kterou si Východočeši pro tři body došli. „I za toho remízového stavu jsme furt věřili, víme, že máme silný tým. A ta síla v týmu tady byla, dokázali jsme to zpátky nasměrovat ke třem bodům,“ říká Pavlík. Tříbodová výhra je pro Hradec navíc o to lepší, že k absolutní jistotě zahájení předkola na domácím ledě stačí uhrát ve Vítkovicích po šedesáti minutách jediný bod.

I skrze to tak cítí nejen rychlonohý útočník úlevu. „Chceme začínat rozhodně doma, museli jsme Plzeň porazit. Naštěstí se nám to povedlo urvat a dotáhnout to do konce, jsme za to nesmírně rádi,“ popisuje pocity po utkání. Na venkovním ledě se však Lvům daří více. Větší počet bodů nasbírala jenom trojice Dynamo, Sparta a Třinec. Přesto ale stále zůstává v hradecké kabině přání začínat na domácím ledě. „Na jednu stranu jste venku bez tlaku, můžete jenom překvapit. Na tu druhou je vždy výhoda začít doma, můžete se opřít o fanoušky,“ popisuje Pavlík dva úhly pohledu.

„Na jednu stranu jste venku bez tlaku, můžete jenom překvapit. Na tu druhou je vždy výhoda začít doma."

Že by se zahájení série na domácím ledě Hradci hodilo, o tom žádná. Vzhledem k postavení v tabulce je totiž jasné, že poslední kolo základní části bude totiž jak pro Hradec, tak pro Vítkovice pomyslným předkrmem před jistou, maximálně však pětizápasovou sérií. „Bude to zase jako minulý rok, myslím, že to bude opravdu krásná série. Jak pro fanoušky, tak pro nás. Bude to vyrovnané, musíme se na to opravdu výborně připravit,“ je si vědom hradecký rodák náročnosti předkola.

Těžší to bude pro Mountfield samozřejmě o to více, že se bude jednat o reprízu fantastického loňského semifinále, po níž Vítkovičtí smutnili. A netají se myšlenkami na odplatu. „Vidíme to sami, že celou sezonu je to pro nás těžké. Teď to bude pekelnější o to více, cítili, že měli být ve finále místo nás,“ naráží mimo jiné na několikrát omílanou kauzu útočník, který v tehdejším semifinále zapsal celkem tři kanadské body.

A jaké má Pavlík na závěr přání? „Doufám, že jsem to svým gólem odšpuntoval a bude to tam padat víckrát než jednou za těch 36 zápasů,“ věří bývalý mládežnický reprezentant. Bude právě on tím žolíkem, který protáhne hradecký tým vyřazovací částí?

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz