Sparta se snaží rozhodit Bartošáka. S bitkou nemám problém, hlásí Černoch

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Ani ve druhém duelu Sparta nebyla horším týmem, přesto znovu s Vítkovicemi prohrála 1:2, natáhla sérii neúspěchů v play off na dvanáct zápasů a je krok od dalšího brzkého vyřazení. „Ve hře bych nic neměnil, chybějí nám jen góly,“ mrzí Jiřího Černocha.

Jágr Chance liga

„Byl to z naší strany super zápas. Hráli jsme s domácími vyrovnaný hokej, chvílemi jsme byli i lepší. Přesně takhle jsme chtěli hrát, jenže nedáváme góly. To je náš největší problém. Na jednu branku se prostě vyhrávat nedá,“ má jasno sparťanský útočník po další těsné porážce.

Jeho tým byl přitom důraznější než v úvodním zápase, ale na více než trefu Lukáše Rouska se znovu nezmohl. „Tlačili jsme se do branky, chodili si pro dorážky, ale v klíčových momentech nám to odskočilo, nebo jsme netrefili bránu,“ mrzí sparťana s dvanáctkou na zádech.

Mela v brankovišti. Bartošák se porafal s Černochem

Velkou překážkou pro Kruppovu družinu je zatím Patrik Bartošák, který chytil 69 z 71 střel a má úspěšnost zákroků 97,18 procenta. „Chytá výborně, ale na druhou stranu my z něj trochu toho hrdinu děláme sami. Nejsme schopni skórovat ani z úplně jednoznačných šancí,“ líčí.

Sparťané se snažili domácí oporu rozhodit, což se jim v první třetině docela dařilo. „Řekli jsme si, že je trochu labilnější. Na to samé se může těšit i v Praze. Byli jsme rádi, když udělal faul a šel po nás. Je super pocit rozhodit soupeři nejlepšího hráče,“ přiznává Jiří Černoch.

Nechali jsme tam všechno, hlásí dvougólový Květoň

Právě on se s vítkovickým gólmanem porafal. „Ani jsme do něho nešli. Nejdřív ale dostal Jirka Smejkal, pak i já. Chtěl jsem se s ním prát, on však udělal dva kroky dozadu. Nechápu, že vám dá pěstí a pak odjede. Pokud se bude chtít rvát, nemám s tím problém,“ hlásí dvaadvacetiletý hráč.

Sparta v sérii prohrává 0:2 na zápasy a v O2 areně bude odvracet konec sezony. „Neskládáme zbraně. Byli jsme v obou utkáních lepší a doma můžeme dvakrát uspět. Dokud soupeř nebude mít tři výhry, budeme bojovat. Chceme se do Ostravy vrátit,“ velí na závěr Černoch.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz