Srazilo nás dvojnásobné oslabení, smutní Valský. Tygří musejí v CHL zabrat!

Foto: hcbilitygri.cz

Toužili napravit úvodní porážku z Belfastu, hokejisté Liberce na ledě švédského klubu Lulea Hockey předváděli vyrovnanou partii.. Jenomže pak přišla klíčová pasáž utkání. „Hráli jsme dvojnásobné oslabení a soupeř ho využil. Do té doby to bylo nahoru dolů, oba týmy měly šance, ale po té dvojnásobné přesilovce se to otočilo na jejich stranu," konstatuje Jakub Valský na klubových stránkách.

HokejkaTV

Zkušený útočník naskočil v první formaci Tygrů místo Michala Bulíře, který byl potrestán disciplinární komisí CHL zákazem startu v jednom duelu za zákrok z klání v Belfastu. Vedení libereckého klubu se proti verdiktu ohradilo, nicméně Bulíř ve Švédsku nastoupit nemohl.

Jeho pozici v sestavě tedy obsadil Valský. „Hrálo se mi lépe, byl jsem víc na ledě. Konečně jsem se do toho dostal. Je znát, když hrajete za jednu třetinu tři střídání nebo osm," zmiňuje hokejista s reprezentačními zkušenostmi, jenž v minulosti nastupoval také za Kladno či Mladou Boleslav.

Dalo se tušit, že utkání s protivníkem od polárního klubu bude trošku jiné než to předchozí v Belfastu. „Určitě mě takové zápasy víc baví. Čím těžší je soupeř, tím i lépe hraji. Střetnutí mělo tempo a já se přizpůsobil, nedělalo mi to problém," připomíná Valský v rozhovoru pro klubový web.

Severočeši měli v úvodu bitvy několik šancí, podobně jako Oceláře den předtím v Lahti je ale srážela koncovka. Po zmíněné trefě Sondella z dvojnásobné přesilovky se prosadil ještě další zadák Sellgren, domácí pak dovedli duel k vítězství. 

Foto: www.championshockeyleague.com

„Švédský tým byl výrazně lepší v situacích jeden na jednoho, v nichž vyhrál spoustu puků. Utkání rozhodla naše nedisciplinovanost ve druhé třetině, kdy jsme soupeři darovali téměř dvě minuty dlouhou přesilovku pět na tři. Neodehráli jsme vyloženě špatný duel, domácí ale byli lepší," hodnotí zápas hlavní kouč Patrik Augusta.

Bílí Tygři se z náročného výjezdu do Severního Irska a Švédska vrátili s prázdnou. V boji o postup do play off CHL nutně potřebují zabrat, před sebou mají domácí odvety se stejnými soupeři. „Doma musíme vyhrát. Pokud chceme být úspěšní, nic jiného nám nezbývá," uvědomuje si Valský.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz