bahis siteleri

Stopka na šest zápasů! Vymazal úmyslně vystřelil po rozhodčím

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Porubský útočník Michal Vymazal si nezahraje až do 20. února – kvůli nesportovnímu chování celkově přijde o šest zápasů Chance ligy (z toho jedno utkání už vynechal).

Proč sáhla Disciplinární komise ČSLH k tak vysokému trestu?

Vymazal v závěru utkání proti Frýdku-Místku (hrálo se 30. ledna) – po signalizovaném vyloučení a v přerušené hře – vystřelil směrem k hlavnímu rozhodčímu Michalu Dědkovi, který se musel puku vyhýbat.

Okamžitě následoval trest ve hře a momentem se dodatečně zabývala i disciplinárka. Podle ní se jednalo o úmysl, a tak zastavila Vymazalovi činnost až do 20. února.

34letý útočník chyběl v porubské sestavě už ve středu proti Prostějovu, vynechá také duely se Vsetínem, Benátkami nad Jizerou, Jihlavou, Slavií a Přerovem. Poté už čekají Ostravany jen dva poslední zápasy, do play off totiž nepostoupí.

Odůvodnění DK ČSLH

Z uvedených důvodů DK ČSLH a na základě provedení dokazování videozáznamem předmětné situace dospěla v projednávaném případě k závěru, že se Hráč úmyslným vystřelením puku směrem k osobě hlavního rozhodčího, přičemž je na tomto místě nezbytné konstatovat, že Hráč byl za své jednání plně odpovědný, a to i v případě, že by v daném případě nebyl prokázán úmysl přímý, nýbrž pouze úmysl nepřímý nedbalostního charakteru dopustil disciplinárního provinění dle Přílohy č. 2 části A bodu 5. písm. c) SDŘ, za což se mu ve smyslu Přílohy č. 2 části A bodu 5. písm. c) SDŘ ukládá v souladu s čl. 502 písm. c) SDŘ trest zastavení činnosti na dobu od 31. 1. 2019 do 20. 2. 2019 včetně. Poplatek ve výši 1.000,-Kč (slovy: jeden tisíc korun českých) za disciplinární projednání dle čl. 524 SDŘ uhrazen.

Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst tady.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz