Šumperk zbrojí na postup! Přicházejí zvučná jména, končí ale Plášek

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Druholigový Šumperk v pondělí zahájil letní přípravu – už pod vedením nového (a ambiciózního) kouče Martina Janečka.

Fanshop národního týmu

Pro další sezonu Šumperk nepočítá se zkušenými útočníky Jakubem Čuříkem a Karlem Pláškem. Nepokračuji ani cizinci Dmitrij Vorobjev a Nikolaj Tolokonnikov.

„Do týmu chceme dostat víc energie, která mi u některých starších hráčů loni chyběla," vysvětluje změny v kádru trenér Janeček.

Nové posily ukazují, že by Draci měli patřit k aspirantům na postup do Chance ligy.

„Do týmu chceme dostat víc energie, která mi u některých starších hráčů loni chyběla."

Z Valašského Meziříčí totiž přichází nejproduktivnější obránce celé soutěže Michal Žák. Ten v minulém ročníku zazářil 42 body (11+31) ve 36 zápasech.

Novou tváří je i Daniel Kabelka, který v uplynulé sezoně patřil k výrazným osobnostem Moravských Budějovic. Kabelka byl nejproduktivnějším obráncem Žihadel (v základní části 27 bodů ve 36 zápasech), která to senzačně dotáhla až do superfinále.

Po roce v Porubě se do Šumperka vrací veterán Michal Vymazal. V Chance lize si loni nevedl vůbec špatně: během 47 zápasů získal 21 bodů.

Další velkou posilou je Jan Milfait, o kterého na přestupovém trhu bojovaly ještě Havlíčkův Brod a Vrchlabí. Milfait patří k největším hvězdám druhé ligy: ve 44 zápasech uplynulého ročníku se blýskl 63 body (22+41).

Dále přicházejí nejproduktivnější hráč Opavy Daniel Spratek (36 utkání, 12+23) a také někdejší útočník Frýdku-Místku nebo Poruby Tadeáš Jaroš.

V Šumperku se tvoří vskutku silný kádr. Vrátí se Draci po čtyřech letech do první ligy?

Kdo se připravuje se Šumperkem?

Brankáři: Ondřej Haloda, Michal Wanecki, Dalibor Venouš.

Obránci: Tomáš Sedlák, Petr Gewiese, Jakub Řezáč, Tomáš Drtil, Marek Haloda, Daniel Kabelka, Michal Žák.

Útočníci: Daniel Vachutka, Michal Vymazal, Dominik Pokorný, Daniel Hroch, Jan Milfait, Milan Ostřanský, Tadeáš Jaroš, Daniel Spratek, Denis Blecha, Martin Urban, Libor Šíp.

Martin Janeček, někdejší kouč Havířova či Sparty, už úřaduje.

Martin Janeček, někdejší kouč Havířova či Sparty, už úřaduje. | Foto: Tomáš Ostřanský, dracisumperk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz