Talent Novák opouští Motor, pokračovat bude v Kanadě

Foto: Martin Kurfiřt

Sedmnáctiletý útočník Pavel Novák, jedna z největších českých nadějí pro příští draft do NHL, se rozhodl pro odchod do juniorské WHL.

HokejkaTV

Jako novou posilu ho představila Kelowna, klub sídlící v Britské Kolumbii.

Novák přišel do Českých Budějovic v roce 2016 z Písku. V uplynulém ročníku nastupoval hlavně za juniorku (31 utkání, 29+16), zapsal ale i první starty mezi muži (26 zápasů, 1+5).

„Chtěl bych všem poděkovat za krásné tři roky, které jsem tu mohl prožít. Byli jste pro mě rodina! Nezapomenu a děkuju!" vzkázal do Českých Budějovic na svém Instagramu.

Novák má pověst jednoho z nejlepších střelců ve svém ročníku (2002). Reprezentační dres oblékal už od kategorie U16. S osmnáctkou si pak zahrál hned na dvou Hlinka Gretzky Cupech.

„Draftoval ho tým, který bude pořádat prestižní Memorial Cup, takže si sezonu protáhne až do května. Je to pro něho fantastická příležitost," říká na webu Motoru asistent trenéra Aleš Totter.

„Patří mezi pět nejlepších hráčů svého ročníku, což prokázal i na Hlinka Gretzky Cupu. Udělal správné rozhodnutí. Věříme, že půjde výkonnostně nahoru. Přejeme mu jenom to nejlepší a kdykoliv ho tady rádi přivítáme na trénink, když se někdy ze zámoří vrátí," loučí se Totter.

Soupiska ČEZ Motor České Budějovice

Brankáři: Jan Strmeň, Milan Klouček, Marek Dvořák.

Obránci: Žiga Pavlin, Karel Plášil, Pavel Pýcha, Jakub Suchánek, René Vydarený, Ivan Lytvynov, Niklas Pavel, Václav Svach.

Útočníci: Jakub Babka, Martin Beránek, Zdeněk Doležal, Lukáš Endál, Miroslav Holec, Vít Christov, Václav Karabáček, Jan Kloz, Martin Novák, Radek Prokeš, Roman Přikryl, Jiří Šimánek, Matouš Venkrbec, Jan Veselý, David Gilbert.

Změny v ČEZ Motor České Budějovice

Příchody: Milan Klouček (G, Pardubice), Niklas Pavel (O, Pantern, SWE2), Ivan Lytvynov (O, Peliitat, FIN2), Jakub Suchánek (O, Jihlava), Radek Prokeš (Ú, Prostějov), Jan Kloz (Ú, Pardubice), Vít Christov (Ú, Frýdek-Místek), Miroslav Holec (Ú, Olomouc), Jan Veselý (Ú, Ústí nad Labem), Matouš Venkrbec (Ú, Prostějov).

Odchody: Petr Kváča (G, Třinec), Zdeněk Kutlák (O, David Servis?), Mitch Fillman (O, Mladá Boleslav), Vojtěch Doktor (O, ?), Ondřej Kachyňa (O, Havířov), Cody Bradley (Ú, ?), Jakub Doktor (Ú, Vsetín), Miloslav Čermák (Ú, ?), Martin Heřman (Ú, Prostějov), Jan Tlačil (Ú, ?), Milan Dančišin (Ú, Tábor), Pavel Novák (Ú, Kelowna, WHL).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz