TOP 100 hráčů sezony: Matěj Psota (95. místo)

Foto: Jiří Koutník, hstrebic.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 95. místě se umístil Matěj Psota (SK Horácká Slavia Třebíč).

partneři českého hokeje

Jeden z nejpodceňovanějších hráčů v lize. Psota má přitom všechny předpoklady k tomu, aby to jednou dotáhl až do extraligy.

Minimálně pro čtvrtou formaci má potenciál: je to skvělý bruslař, výborný technik, nechybí mu ani bojovnost a zodpovědnost. Povahově si ho parťáci také nemohou vynachválit.

Psota letos doplatil na to, že se zranil v sedmém kole a zpátky do hry se vrátil až o Vánocích. Celkem tedy v této sezoně stihl 33 utkání.

Jenže i po pouhých 33 zápasech za sebou zanechal velkou stopu. Měl obrovský podíl na tom, že se třebíčská hra po Novém roce neuvěřitelně zlepšila.

Když hrál, byl nejlepším útočníkem týmu. Svědčí o tom i statistiky: sezonu zakončil s bilancí jedenácti gólů a jednadvaceti asistencí. V kolonce +/- má hodnotu +14.

Ve skvělé formě vstoupil i do play off. Právě on rozhodl první utkání na ledě Slavie. Bohužel sezona předčasně skončila.

Pokud v té příští zůstane Psota zdravý, dají se od něj čekat velké věci...

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz