Trenér Pacina pozval 40 hráček. Reprezentantky začnou kempem v Benešově

Foto: Karel Švec, Český hokej

První akce ve funkci trenéra ženské reprezentace čeká Tomáše Pacinu. Na úvodní letní kemp do Benešova pozval 40 hokejistek, které chce dobře poznat. Příprava odstartuje 27. července, další tři kempy pak proběhnou v srpnu.

Chance liga na Hokejka TV

Národní tým žen bude pohromadě delší dobu, v rámci úvodního týdne nesehraje žádný oficiální zápas. „V plánu máme jen modelová utkání mezi sebou. Čtyřtýdenní přípravu zakončíme koncem prázdnin buď na Euro Hockey Tour v Rusku, nebo sérií tří utkání proti Finkám. Záležet bude na aktuální situaci s koronavirem," informuje manažer týmu Martin Loukota.

Trenérský štáb v čele s Tomášem Pacinou pozval do Benešova dvě brankářky, 16 obránkyň a 22 útočnic. V širším kádru ještě chybějí některé hráčky. „Brankářky Klára Peslarová a Viktorie Švejdová se připravují ve Švédsku, k nám se připojí až na následný kemp," připomíná Loukota.

V nominaci prozatím není ani Aneta Tejralová. „Mění kluby v Rusku, po pěti letech odchází z Petrohradu a nově bude hrát za Nižnij Novgorod, kde podepsala dvouletou smlouvu. V době konání prvního kempu bude v Rusku. V týmu by naopak měly být Alena Mills se zkušenou Pavlínou Horálkovou, s jejich kluby Ufou a Krasnojarskem jednáme o uvolnění hráček," zmiňuje manažer národního mužstva.

K novým tvářím patří útočnice Lenka Serdar. „Narodila se ve Spojených státech českým rodičům a rozhodla se působit u nás, aby po splnění kritérií IIHF mohla reprezentovat Česko na mistrovství světa a také v olympijské kvalifikaci," říká Loukota o hráčce Černošic.

Reprezentantky zahájí první akci sezony v pondělí 27. července, sraz na stadionu v Benešově mají ve 12 hodin. Kemp skončí v pátek 31. července po obědě, tři následující pak budou postupně startovat od 3., 10. a 19. srpna.

Nominace reprezentace žen na první tréninkový kemp (27. až 31. července, Benešov)

Brankářky:
Julie Pejšová (Kobra Praha), Kateřina Zechovská (Bílina).

Obránkyně:
Sára Čajanová (Vsetín), Karolína Kosinová, Martina Zedníková (obě Příbram), Magdalena Erbenová (Rensselaer Polytechnic Inst.), Adéla Hanzlíková (Rokycany), Pavlína Horálková (Krasnojarsk), Adéla Škrdlová (St. Cloud State University), Michaela Jančová (Kladno), Adéla Jůzková (University of Regina), Samantha Kolowratová (Metropolitan Riverets), Dominika Lásková (Merrimack College), Zuzana Martinů (Černošice), Daniela Pejšová (MODO), Tereza Radová, Klára Seroiszková (obě Malmö), Anna Zíková (University of Maine).

Útočnice:
Kateřina Bukolská (Příbram), Hana Haasová (Opava), Klára Hymlárová (St. Cloud State University), Dominika Vopravilová (Kladno), Martina Mašková (University of Regina), Kristýna Kaltounková, Noemi Neubauerová (obě Colgate University), Denisa Křížová, Kateřina Mrázová (obě Brynäs Gävle), Aneta Lédlová (Kadaň), Laura Lerchová (Skelleftea), Veronika Lorencová, Michaela Pejzlová (obě IFK Helsinky), Lenka Serdar (Černošice), Tereza Mazancová (Benátky n. J.), Alena Mills (Ufa), Natálie Mlýnková (University of Vermont), Barbora Patočková (Hvězda Praha), Vendula Přibylová (AIK Stockholm), Agáta Sarnovská (Malmö), Tereza Vanišová (Boston Pride), Magdaléna Walicová (SDE Hockey).

Realizační tým:

Manažer týmu: Martin Loukota.
Hlavní trenér: Tomáš Pacina.
Asistent trenéra: Josef Dušek.
Trenér brankářek: Vratislav Vajner.
Kondiční trenér: Filip Raptopulos.
Lékaři: MUDr. Jan Frühauf/MUDr. Jannis Papadopulos.
Fyzioterapeuti: Anna Šulcová, Tomáš Kučera.
Kustodi: Petr Mlíkovský/Marcel Krejsa, Karolína Kovářová.
Media manažerka: Tereza Sadilová.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz