Trenérovi jsme dali dárek, těší Draveckého. Oceláři chtějí udělat poslední krok

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Napínavé a mimořádně vyrovnané finále Generali play off naklonili třinečtí hokejisté na svoji stranu. Pátou bitvu rozhodla trefa Ondřeje Kovařčíka ze druhého prodloužení, hosté pod Ještědem vydřeli cenný skalp a před nedělní šestou bitvou mají výhodu. Pokud uspějí, titul bude jejich! „Je to moc pěkné finále. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo vybojovat třetí bod," září Vladimír Dravecký.

Nový fanshop

Slovenský útočník, který při kalamitě v zadních řadách Ocelářů zaskakoval jako obránce, našel znovu tradiční místo mezi útočníky. A v úvodu druhé třetiny byl u toho, když Třinečtí odpověděli na vedoucí gól Radana Lence. O vyrovnání se postaral Erik Hrňa – z pohledu hostů hodně důležitá trefa.

„Bylo tam už druhé zakázaní uvolnění, viděl jsem, že na mě obránce trošku vyjel. Tak jsem se ještě kousnul a přebruslil ho. Potom jsem si všiml, že tam ten obránce padl, tak jsme ho chtěl přehodit – a Erik to pak parádně trefil. Od nás tam byl skvělý drajv do brány," popisuje situaci.

Domácí posléze znovu odskočili, perfektní individuální akci předvedl Michal Birner. V přesilovce čtyř proti třem poslal Hrubcovi kotouč pod horní tyčku. Zdálo se, že Oceláři budou o druhé srovnání usilovat marně, leč v 53. minutě skóroval kanadský bojovník Ethan Werek a duel musel do prodloužení.

Co rozhodlo? Bojovnost! má jasno Ocelář Hrňa

To nakonec bylo hodně dlouhé, první nastavení proběhlo v režii Tygrů. „Místy nás zatlačili," uznává Dravecký. „Ale dobře jsme to odbrámili, hra se vyrovnala. A my větřili, že ve druhém prodloužení ten gól dáme. Měli jsme tam víc šancí než soupeř, podle mého jsme rozhodli zaslouženě."

Po úvodním prodloužení se Oceláři obdivuhodně zvedli. „Jsme zkušené mužstvo, něco jsme si k tomu řekli a odpočinuli si," připomene. Zápas se natahoval, rozhodnutí z hokejky Kovařčíka padlo až v čase 86:11. Uvědomoval si slovenský reprezentant, že se hrála už pátá třetina utkání, které stálo mraky sil? „Já se přiznám, že ani ne. Člověk se soustředí na každé střídání. Čas sice vnímáme, ale jde to mimo nás," doplní.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Když navíc Oceláři brali vítězství, únava z jejich těl i hlav mizí rychleji. „Jsme samozřejmě velmi rádi, že se nám podařilo vyhrát. Myslím, že je to velmi důležitý krok do dalšího průběhu série," potvrzuje. Cesta do Třince byla v noci na sobotu pro Oceláře hodně veselá. „Užijeme si výhru a něco si k tomu povíme. Je super, že jsme trenérovi dali dárek k narozeninám," zmíní Dravecký kouče Václava Varaďu.

Když slyší, nakolik výhra v pátém utkání nakopne Oceláře směrem k titulu, reaguje: „Je to finále a hraje se až do konce. Podařilo se nám to už víckrát otočit, takže to umíme. Teď se musíme připravit na neděli." Šestá bitva vypukne od 17:20 hodin a může rozhodnout o letošní vítězi Masarykova poháru. „Bude to pro nás jako každý jiný zápas. Samozřejmě do toho dáme všechno, abychom byli úspěšní," slibuje závěrem Dravecký.

Sestřih 5. finále Generali play off TELH

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz