Třetí utkání, třetí vítězství! Para hokejisté v Itálii ovládli skupinu

Foto: David Handl/ Erica Perreaux / Hockey Canada Images / WPIH

Čeští para hokejisté dotáhli do vítězného konce i své třetí utkání na turnaji ve Varese, po Slovensku a domácí Itálii porazili Jižní Koreu 3:2 a ovládli skupinovou fázi bez ztráty bodu. V pátečním semifinále se opět střetnou s asijským celkem.

Češi ve středečním duelu od páté minuty ztráceli. Recept na korejskou obranu našel až v polovině utkání Miroslav Novotný, na kterého zanedlouho navázal ve skvělé formě hrající Filip Veselý.

Asiaté dál kousali a ve třetí části se dočkali vyrovnání. Drama nakonec rozsekl až kapitán Radek Zelinka, jenž necelé tři minuty před koncem utkání odmítl prodloužení a trefil české vítězství 3:2.

„Byli jsme jasně dominantním týmem. Odjezdili jsme utkání s pukem na holi, ale po jejich brejcích, ze kterých dokázali vstřelit góly, jsme měli těžší situaci v tom, abychom vyrovnali a zápas obrátili ve svůj prospěch,“ říká trenér Jakub Novotný.

Jeho svěřenci i bez několika opor opanovali skupinu bez ztráty bodu a při skóre 8:3. „Sice máme tři výhry, ale naše výkony nebyly optimální,“ krotí ale euforii Radek Zelinka.

„Sice máme tři výhry, ale naše výkony nebyly optimální.“

„Do dalších duelů se musíme zaměřit na to, abychom soupeřům nedarovali tolik příležitostí z našich chyb a poctivě si každý hráč plnil své úkoly na ledě. To je postupný klíč v turnaji k úspěchu. Věřím, že se nám to podaří, protože každým zápasem naše výkony rostou,“ dodává lídr Čechů, kteří obhajují loňské prvenství.

Para hokejisté v semifinále opět poměří síly s nepříjemnými Korejci, duel je na programu v pátek od 11:10. Ještě předtím na sebe narazí Slováci s domácími Italy. Poražení se o den později utkají od 9:30 o třetí místo, vítěze čeká od 12:10 finále.

ČESKO – JIŽNÍ KOREA 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky Česka:
Novotný, Veselý, Zelinka.
Sestava Česka: Kudela – Zelinka, Vrubel, Ohar, Wágner – Veselý, Sedláček, Palát – Hečko, Žižlavský, Novotný – Hábl, Kapko.

Konečná tabulka skupiny turnaje v Itálii

 TÝMZVVPPPPSKÓREBODY
1.
Česko
3 3 0 0 0 8:3 9
2.
Slovensko
3 2 0 0 1 8:7 6
3. Itálie 3 1 0 0 2 5:8 3
4.
Jižní Korea
3 0 0 0 3 6:10 0

Další program turnaje v Itálii

Pátek 1. března – semifinále:
08:45 Slovensko – Itálie
11:10 Česko – Jižní Korea

Sobota 2. března:
09:30 utkání o 3. místo
12:10 finále

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz