Trofeje ve skupině Východ? Brankářem sezony je kopřivnický Hromada

Foto: Facebook HC ISMM Kopřivnice

23. června 2020, 21:05

Michal Hladký

Hlasování sportovních manažerů a trenérů ve druholigové skupině Východ o nejlepším brankáři bylo zcela jednoznačné. Většina z nich ukázala na Petra Hromadu, jednoho z hlavních strůjců kopřivnického postupu do vyřazovací fáze soutěže.

O Kapku lepší hokej

Pokud je něco, na co se může Kopřivnice v posledních letech spolehnout, tak to je jejich brankářská jednička. Petr Hromada ve 36 zápasech obdržel průměrně jen 2,65 branky. 

Pokud se podíváme právě na tuto statistiku, tak v ní dominovali brankáři Šumperku. Jenže ti odehráli o poznání méně zápasů – Marek Peksa osmnáct, Michal Wanecki pak jednadvacet. A ani nemusíme připomínat, jak kvalitní obranu před sebou měli. 

Třeba se Hromada jednou objeví ve vyšší soutěži. Minimálně pro příští sezonu se ale fanoušci kopřivnického celku bát nemusí, jejich oblíbenec podepsal smlouvu na další rok. 

Jak moc důležitý podpis to je? Nesmírně. Petr Hromada, nejlepší brankář uplynulé sezony 2. ligy Východ, měl lví podíl na čtvrtfinálové účasti svého týmu. K tomu je velmi pravděpodobné, že kdyby se soutěž dohrávala, tak by Kopřivnice dokráčela ještě dál. Vždyť ve čtvrtfinále proti Havlíčkovu Brodu měla k dispozici dva mečboly.

Ke zkompletování pomyslných stupňů vítězů jsou potřeba dodat ještě další dvě jména: druhý skončil Matyáš Daňa (HC Slezan Opava), třetí pak Martin Holík (BK Havlíčkův Brod).

Nejlepší brankáři 2. ligy - skupina Východ 2019/20

Petr Hromada (HC ISMM Kopřivnice)

Individuální ceny ve 2. lize za sezonu 2019/20 - Skupina Východ

Nejlepší brankář: Petr Hromada (HC ISMM Kopřivnice)
Nejlepší obránce: ?
Nejlepší útočník: ?
Nejlepší junior: ?
Nejlepší trenér: ?
All-Star tým: ?
Hráč sezony: ?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz