Urostlá posila pro přerovskou obranu: z Polska přichází Kubeš

Foto: hc-kometa.cz

Obránce Jakub Kubeš se po třech letech v Polsku, kde hrál za Jastrzebie, vrací do Česka. Brněnský odchovanec posílil Přerov.

Nový fanshop

„Jakuba jsme sledovali už v minulé sezoně. Je to mladý obránce s výbornými parametry a s perspektivou se dál zlepšovat," řekl pro hokejprerov.cz sportovní manažer Pavel Hanák.

Dvaadvacetiletý Kubeš zaujme svými tělesnými proporcemi: měří 194 centimetrů a váží metrák. „Věříme, že u nás naváže na velmi dobré výkony ze svého předchozího působiště. Domluvili jsme se na smlouvě na jeden rok,“ prozradil Hanák. 

Roli v Kubešově příchodu mohl sehrát i nový asistent trenéra Jakub Grof, který s Kubešem loni působil v jednom týmu: v GKS Jastrzebie.

„V Polsku ten hokej tolik netáhne, ale tady je zájem o něj obrovský."

Kubeš v minulém ročníku polské nejvyšší soutěže nastoupil do 41 zápasů s bilancí 7+10, byl tak nejproduktivnějším obráncem týmu. Ve statistice +/- skončil na nule. „Chtěl jsem se už ze zahraniční vrátit zpátky a rád bych se tady prosadil," řekl Kubeš na klubových stránkách Zubrů.

„Když se Přerov ozval s nabídkou, tak jsem se dlouho nerozmýšlel. Byla to ideální varianta. V Polsku ten hokej tolik netáhne, ale tady je zájem o něj obrovský. Na to se moc těším,“ uvedl Kubeš.

Bude podobně úspěšný, jako byl po svém návratu z Polska do Přerova jiný urostlý zadák Jakub Ferenc? 

Dosud potvrzené změny v HC ZUBR Přerov

Příchody
Jakub Kubeš (O, Jastrzebie)
Jiří Krisl (O, Frýdek-Místek)

Odchody
Martin Novotný (O, Prostějov)
Ľubomír Malina (O)
Marek Sikora (Ú, Poruba)
Vojtěch Tomi (Ú)
Michal Gago (Ú)

Aktuální kádr HC ZUBR Přerov

Brankář: Daniel Šimonů.

Obránci: Jakub Kubeš, Robert Černý, Mikuláš Zbořil, Jiří Krisl.

Útočníci: Daniel Indrák, Tomáš Sýkora, Tomáš Doležal, Darek Hejcman, Jiří Goiš, Jaroslav Moučka, Jakub Navrátil, Roman Pšurný.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz