Útočník Nové Paky v potyčce bránil matku, potrestán nebude

Foto: Peter Čepek, hokejnp.cz

22. října 18:57

Ondřej Mach

Disciplinární komise se rozhodla netrestat Tibora Hrice za napadení diváka v zápase proti Jablonci. V tiskové zprávě to odůvodňuje tím, že hráč pouze bránil svoji matku, kterou udeřil neznámý příznivec Vlků.

HokejkaTV

Duel mezi Jabloncem a Novou Pakou ovládli v prodloužení Bruslaři, větší pozornost však upoutal incident, který se odehrál po závěrečném hvizdu.

Podle zápisu hlavního rozhodčího Jana Jaroše a zprávy delegáta utkání Michala Hrubého se hostující útočník Tibor Hric rozhodl po „hrubých nadávkách jabloneckých fanoušků a nedostatečně zajištěné pořadatelské službě třikrát vylézt na hrazení a snažil se insultovat diváky holí.

Už během klání přitom údajně docházelo k četným nadávkám směřujícím k hráčům Nové Paky, zejména pak sedícím na trestné lavici. V nastalé situaci kromě toho úplně selhala pořadatelská služba.

Sám hráč se k potyčce vyjádřil v jedné z facebookových diskuzí. „Mlátil jsem do plexi a skočil jsem na plexi, protože na horním ochozu tribuny šel fanoušek Jablonce a napadl moji mamku,“ hájil se Hric.

„Mlátil jsem do plexi a skočil jsem na plexi, protože na horním ochozu tribuny šel fanoušek Jablonce a napadl moji mamku.“

„Takže jsem tam dělal takové divadlo a mlátil jsem hokejkou do plexi. Nenechám tam mlátit svoji mamku od nějakého ožralého člověka, který jí dal zezadu pěstí do hlavy. Přímo jsem to viděl, když jsem své rodiče jel pozdravit,“ doplnil.

Matka šestadvacetiletého útočníka dokonce po zápase musela do nemocnice, kde vyšetření odhalila poranění spočívající v kontuzi hlavy. Lékařskou zprávu klub doložil disciplinární komisi.

Nyní je jasno o tom, že kauza nebude mít žádnou dohru. Komise Hricovi další trest neuloží.

V závěru tiskové zprávy stojí:

Z uvedeného DK ČSLH uznala, že je na místě se v plném rozsahu ztotožnit s popisem situace, kterak jí DK ČSLH předestřel Klub v rámci svého sdělení ze dne 14. 10. 2019, a kterým Klub Hráčovo jednání odůvodňoval právě snahou pomoci své matce, která byla fyzicky napadena jiným divákem, aniž by incidentu byla přítomna pořadatelská služba, přičemž zmíněnou absenci pořadatelské služby dosvědčil též delegát Utkání p. Michal Hrubý ve své zvláštní zprávě.

S ohledem na shora uvedené skutečnosti tak DK ČSLH v souladu s čl. 523 odst. 4. soutěžního a disciplinárního řádu Českého svazu ledního hokeje z.s. (dále jen „SDŘ“) rozhodla, že za nastalých okolností není na místě trestat Hráče jakýmkoliv trestem nad rámec automatického zastavení činnosti na jedno soutěžní utkání II. ligy ČR, a že se od jakéhokoliv dalšího potrestání Hráče upouští.  

Hráče tak čekala pouze automatická stopka na jedno soutěžní utkání druhé ligy. Celou tiskovou zprávu najdete ZDE.

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz