Uvedl se gólem, ale klel na sebe. Udělal jsem stupidní faul, mrzí Klhůfka

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Piráti v dohrávce prvního kola Tipsport extraligy přivítali na vlastním ledě brněnskou Kometu, se kterou sice rychle prohrávali o dvě branky, ale nakonec se dočkali i svého premiérového gólu. Krátce po polovině utkání se prosadil novic v chomutovském kádru Pavel Klhůfek, u něhož ale po utkání převažovala hořkost.

Nový fanshop

Severočeši nevstoupili do utkání ideálně, jelikož na přelomu šesté a sedmé minuty inkasovali během devadesáti vteřin dvě branky. „Prvních dvacet minut jsme byli trošku ustrašení, nehráli jsme to, co jsme potom předváděli druhou a třetí třetinu,“ uvědomuje si Pavel Klhůfek.

A právě posila ze Zlína zařídila první pirátskou trefu v novém ročníku, když po nastřelené tyčce Ronaldem Knotem dorazila vypadnutý kotouč. „Rony a celá pětka jsme odvedli dobrou práci. Vyhráli jsme buly a šli do brankoviště, kam se odrazil puk. Zůstal ležet za brankářem a jenom jsem ho jenom doklepl. Nebylo to nic těžkého,“ popisuje zlínský rodák a odchovanec.

 >> Piráti Kometě zatopili, obhájce ale vstup do nové sezony zvládl

První mistrovská branka v dresu Chomutova, premiérový zásah týmu v sezóně, to bude stát Pavla Klhůfka minimálně svačinku. „Zatím nic napsaného nebylo, ale raději to půjdu ještě zkontrolovat. Myslím, že nebudu platit nic,“ domnívá se forvard z první lajny.

Jelikož na začátku třetí třetiny vyrovnal Dávid Skokan, začínalo se ve 44. minutě od nuly. „Kometa má zkušené hráče a výborné přesilovky, ve kterých rozhodla. Ale na druhou stranu jsme byli aktivnější a rychlejší. Myslím, že jsme je mohli porazit, ale já jsem udělal faul ve třetí třetině, který nás stál zápas,“ sype si popel na hlavu.

Klhůfek byl totiž provinilec, kterého i s celým týmem potrestal přesilovkovou trefou Lukáš Nahodil, jenž vrátil Kometě těsné vedení. „Hodně mě to mrzí, protože přesilovky před tím jsme ubránili. Věděli jsme, že mají dobré početní výhody a nesmíme je faulovat, ale bohužel,“ lituje.

„Třetím gólem se zápas zlomil. Ještě jsme sice měli šance vyrovnat na 3:3. Jenomže když jsme srovnali na 2:2, byli jsme v tlaku, já jsem udělal stupidní faul. Hodně mě to mrzí, ale čeká nás Hradec, kde budeme chtít vyhrát,“ raději směřuje myšlenky na následující duel.

Zaťovičova šibenice jistoty na 4:2 pro Brno

I když si Piráti neodnesli jediný bod, našly se pozitivní momenty, o které by se měli Chomutovští opřít. „Musíme si přenést bruslení a napadání. To nás zdobí a bude nás to zdobit celou sezonu. Když budeme hrát obětavě a týmově, můžeme uspět,“ věří šestadvacetiletý útočník.

Pro svěřence Vladimíra Růžičky je start extraligy velmi nabitý, v sobotu vyzvali Brno a hned v neděli vyrážejí do Hradce Králové. „Jsme fyzicky dobře připravení, takže bychom zvládli zápas klidně i v pondělí,“ culí se Klhůfek. „Půjdu do studené vody s ledem, dám si nějaké regenery a půjdu brzo spát,“ uzavírá Pavel Klhůfek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz