V Liberci buldoček, u Pirátů klíčový hráč. Sebevědomí se zvedá, líčí Stránský

Foto: piratichomutov.cz

Piráti se po reprezentační přestávce vrátili do extraligového kolotoče a ve 43. kole porazili Litvínov. Po více než dvou týdnech se vrátil Jan Stránský, který se pod výhru 4:1 podepsal přesilovkovým gólem a přesnou přihrávkou.

Nový fanshop

Utkání začalo ve skvělé divácké kulise pěkně zostra, tudíž se téměř nehrálo v pěti na obou stranách. Právě přesilová hra stála za prvním gólem, když se v deváté minutě trefil téměř zpoza brány Radek Duda. „První třetinu jsme střádali a měli hodně vyloučených. Litvínov nás zatlačil, k ničemu nás nepustil a měl převahu. Byli jsme spíše v defenzivní části zápasu, což jsme zvládli. Odpíchli jsme se, dali první gól, a to nás nakoplo. Od té doby jsme přebírali tempo hry a vypadalo to z naší strany lépe než v jiných zápasech,“ uvádí Jan Stránský.

Ten naposledy nastoupil 27. ledna v Olomouci. „Dva týdny jsem byl mimo hru, protože jsem měl natržený triceps. Poslední týden už jsme chodili do tréninku s Petrem Švehlou na spodek, protože s tím vrškem to mám takové všelijaké a vrací se mi to. Na ledě to ale znát nebylo,“ líčí vousatý útočník, kterého jakožto navrátilce doprovodil i Lukáš Vantuch.

Oba rázní útočníci se v úvodu neuhlídali a museli si odpočinout na trestné lavici. „Zrovna byl vyloučený Lukáš Vantuch, který nehrál tři týdny, a já, co jsem nehrál dva týdny, takže na nás přemotivovanost určitě hrála roli,“ potvrzuje.

Přestože se Chomutovu přesilovky nedaří, proti Litvínovu využil hned dvě a dostal se v nich do dvougólového vedení. „Dříve jsme v přesilovkách hodně předržovali kotouče a nechali soupeře zformovat, byly žalostné. Teď jsme si dávali puky hodně od hokejky a bylo to znát, proti Litvínovu nám vyšly. Sehráli jsme je celkem dobře a nějak to vypadalo, teď se od toho musíme jenom odrazit a udržet si v nich nějaký standard,“ velí Stránský.

Útočník s 91 na dresu stál právě za druhou přesilovkovou trefou, když v tísni mezi kruhy rychle posunul puk, a ten k jeho překvapení zapadl až do sítě. „Bylo to se štěstím, protože litvínovský gólman viděl a bylo to trochu z dálky. Věděl jsem, že střela prošla čistě, ale myslel jsem si, že jsem dal desítku gólmanovi do pupku. Naštěstí puk šel po ledě a propadl mu mezi betony do sítě. Všichni se začali radovat, takže jsem věděl, že je puk za ním,“ vypráví.

Ou, to byla rána! Trončinský tvrdě sejmul Zemana

V závěru přidal Stránský ještě asistenci, když upravil na konečných 4:1 Adam Raška, takže si návrat užil i po osobní stránce. „Důležitější jsou pro nás tři body. Gól a asistence jsou jenom třešničky na dortu. Jsem za to rád, ale hlavní je výhra z derby,“ ví útočník, který se sedmi góly a deseti asistencemi míří za bodově nejlepší sezonou v extralize.

„Letos je to zase sezona, kdy dostávám víc prostoru na ledě. Nechci nikoho shazovat, ale tady nejsou hráči jako v Liberci. Dostal jsem nějakou pozici a snažím se s ní poprat. Byl jsem zvyklý hrát defenzivní roli a bránit. Byl jsem pasovaný do třetí nebo čtvrté lajny, spíš takový buldoček na oslabení. Teď se dostanu i na přesilovky, a to se pak sebevědomí zvedá,“ přiznává plzeňský odchovanec.

Po únorové reprezentační přestávce nabírá extraliga intenzivní tempo, takže Piráti odehrají v pěti dnech tři zápasy. V pátek vyrazí Růžičkova družina právě do Plzně, se kterou po úvodním debaklu prohrála v dalších zápasech dvakrát za stavu 2:3. „Minulý zápas, když jsme tam prohráli o gól, jsme předvedli velmi dobrý výkon. Doufám, že si ho kluci pamatují a půjdeme do toho s tím, že na něj chceme navázat,“ uzavírá Jan Stránský.

Sestřih utkání Piráti Chomutov – HC VERVA Litvínov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz