Velká pokuta! A utkání bez diváků? Plzeň zná trest za řádění fanoušků

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Plzeň zná trest za chování fanoušků v domácím zápase s Třincem, kdy trefili lahví dokonce i arbitra Jana Hribika. Klub musí zaplatit pokutu v celkové výši 170 tisíc korun. Šéf extraligové disciplinárky Viktor Ujčík mu současně uložil trest odehrání jednoho zápasu bez přítomnosti diváků, s podmínečným odkladem na zkušební dobu do 30. dubna 2019.

MS U20 2020

K incidentu došlo ve druhé třetině poté, co hlavní rozhodčí poslali indiány oprávněně do tří. Ze sektoru plzeňských fanoušků došlo ke vhazování řady předmětů, přičemž uzavřená lahev zasáhla do oblasti břicha také arbitra Jana Hribika, jenž musel být ošetřen.

Zápas byl asi na pět minut přerušen, během pauzy došlo k vulgárnímu skandování na adresu rozhodčích i hostujících hráčů, včetně pokřiku „Měls ho zabít“. Zároveň k vhazování dalších předmětů, Guntis Galvinš byl zasažen do ramene uzavřenou plechovkou.

„Při incidentech byla ohrožena bezpečnost a zdraví účastníků utkání,“ zdůrazňuje předseda extraligové disciplinárky Viktor Ujčík, který řešil chování plzeňských fanoušků už potřetí v této sezoně. I proto potrestal indiány finanční pokutou ve výši 120 tisíc korun.

Současně uložil klubu trest odehrání jednoho zápasu bez přítomnosti diváků s podmínečným odkladem na zkušební dobu do 30. dubna 2019. „Vztahuje se na všechny sektory stadionu s výjimkou VIP sektorů,“ objasňuje Ujčík, který tímto s tresty neskončil.

Plzeň zaplatí dalších 50 tisíc korun za porušení Herního řádu. Toho se dopustila tím, že v aréně prodávala nápoje v plechových obalech, což je kvůli bezpečnosti zakázáno. Za vulgární urážky a výhružné skandování domácích příznivců pak obdržela napomenutí.

Zasažení Hribik a Galvinš? Tohle nehodláme tolerovat, soptí Straka

Podle Disciplinárního řádu je možné v podobných případech uložit finanční pokutu až ve výši 500 tisíc korun a trest odehrání utkání bez diváků až na šest měsíců. Ujčík oceňuje součinnost klubu během vyšetřování, ale zároveň zdůrazňuje závažnost přestupku.

„Došlo k ohrožení zdraví účastníků. Obzvláště v případě plné plechovky mohly být vzhledem k hmotnosti předmětu, balení a rychlosti pohybu následky mnohem horší, pokud by došlo k zásahu nechráněné části těla, například krční páteře,“ upozorňuje Ujčík.

Vyjádření HC Škoda Plzeň k rozhodnutí DK

„Hokejový klub HC Škoda Plzeň akceptuje udělené pokuty a trest vyplývající z rozhodnutí předsedy DK ELH Viktora Ujčíka na základě událostí z utkání s HC Oceláři Třinec z 3. března a nebude se proti nim odvolávat. Zároveň zdůrazňuje, že se jednoznačně distancoval od chování několika jedinců, kteří vhazovali na ledovou plochu a do prostoru střídačky hostujícího týmu plastové lahve a další předměty, a bude proti vulgárnímu skandování a vandalskému chování tvrdě bojovat i do budoucna.

Diváka, který plastovou lahví zasáhl hlavního sudího Jana Hribika, se podařilo díky rychlému zásahu pořadatelské služby a za využití kamerového systému v Home Monitoring Aréně jednoznačně identifikovat. Klub proto bude vymáhat pokutu ve výši 120 000 Kč právě na tomto divákovi.

Klub zároveň bez námitek přijímá i pokutu ve výši 50 000 Kč za porušení Herního řádu ELH ve věci prodávání nápojů v plechových obalech. Náprava byla zjednána okamžitě po utkání s Třincem a pro následující domácí duel s HC Energie Karlovy Vary byly všechny nápoje rozlévány do plastových kelímků.

Vzhledem k trestu odehrání jednoho soutěžního utkání bez přítomnosti diváků s podmínečným odkladem na zkušební dobu do 30. 4. 2019 hokejový klub HC Škoda Plzeň znovu důrazně apeluje na své příznivce, aby při povzbuzování svého týmu nepoužívali vulgární výrazy, neuráželi hráče ani rozhodčí a nic nevhazovali na ledovou plochu nebo do jiného prostoru směrem k ledové ploše.

Klub si cení vstřícných slov předsedy DK ELH v jeho rozhodnutí o ocenění součinnosti klubu a přijetí opatření. Klub se zároveň zavazuje v těchto opatřeních pokračovat. Před utkání s Karlovými Vary k fanouškům promluvil osobně Martin Straka, který je svým jménem důrazně žádal o slušné fandění, na multimediální kostce byly v pravidelných krátkých intervalech výzvy stejného ražení a vedení klubu se rovněž sešlo s jádrem fanoušků, které přizvalo k součinnosti na řešení této vážné situace.

Hokejový klub HC Škoda Plzeň věří, že se vyřazovací boje ponesou ve férovém duchu, stejně jako tomu bylo v již vzpomínaném utkání s HC Energií Karlovy Vary. Velice si váží svých fanoušků, kteří slušně podporují hráče a pomáhají jim na cestě za společným sportovním cílem.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz