Velký odchod v Chance lize! Kůs nepokračuje v Kadani

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

24. června 18:04

Ondřej Mach

Generální manažer Petr Klíma zhruba před čtrnácti dny na webu Trhačů informoval o tom, že kádr severočeského celku čeká větší řez. Mezi odcházejícími hráči bude i Jaroslav Kůs, dlouhodobě klíčový útočník Kadaně.

Chance liga na Hokejka TV

„Jaroslavu Kůsovi jsme poděkovali za dlouhé roky v Kadani a výborné výkony. Ale v klubu pokračovat nebude,“ potvrdil generální manažer Klíma pro web hokej.cz.

Hra Trhačů v posledních letech stála právě na Kůsovi. Dalo by se říct, že výkony mužstva se odvíjely především od výkonů první formace.

Jeho důležitost byla velmi znát i v uplynulé sezoně, kdy se Kůs potřetí v kariéře dostal přes hranici čtyřiceti kanadských bodů. Jeho jedenáct branek a 29 nahrávek z něj počtvrté za sebou udělalo nejproduktivnějšího hráče Kadaně.

Teď jeho éra u Trhačů končí. Po devíti sezonách.

„Jaroslavu Kůsovi jsme poděkovali za dlouhé roky v Kadani a výborné výkony. Ale v klubu pokračovat nebude.“

Kůs spojil celou svoji dosavadní kariéru se severočeským regionem. Odchovanec chomutovského hokeje kromě toho nastupoval v mládežnických kategoriích Litvínova, dospělý hokej ale poprvé okusil právě v dresu mateřského celku.

Už v juniorce potvrzoval pověst produktivního hráče, ve třetí sezoně za Chomutov pak ve 32 zápasech zaznamenal sedmnáct bodů za osm gólů a devět asistencí. Za Piráty si zahrál i extraligu, postupem času ale přešel do Kadaně.

V ročníku 2015/16 vyzkoušel angažmá v Karlových Varech, které se nakonec proměnilo pouze v roční epizodku. O dva roky později ještě dostal pár šancí v dresu Chomutova a Litvínova, zbytek času už ale strávil hlavně s Trhači.

Jak to s ním nyní bude dál? Spekuluje se o tom, že Kůs možná ukončí profesionální kariéru. Na další informace si ale budeme muset počkat.  

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz