Velký přesun ve 2. lize! Matušík jde z Brodu ke konkurenci

Foto: Markéta Křížová, bkhb.cz

Jedna z hvězd druhé ligy nečekaně mění angažmá. Útočník Jakub Matušík se z Havlíčkova Brodu vrací do Tábora, kde se v minulosti zařadil mezi největší klubové ikony.

partneři českého hokeje

Dvaatřicetiletý Jakub Matušík přišel do Havlíčkova Brodu v průběhu loňské sezony. A hned se zařadil mezi lídry týmu.

To je dobře patrné při pohledu na jeho čísla: v dresu Bruslařů loni nastoupil do 29 zápasů a připsal si 39 kanadských bodů (11+28).

Také letos si od něj celek z Kotliny sliboval výrazný ofenzivní příspěvek – a Matušík rozhodně nezklamal. Ostatně: osmnáct kanadských bodů z 21 zápasů (6+12) mluví samo za sebe.

Další body už ale Matušík v Kotlině nepřidá, protože se s vedením havlíčkobrodského klubu dohodl na ukončení vzájemné spolupráce. Důvod? Náročnost skloubení dojíždění na zápasy s pracovními povinnostmi.

Konstruktivní forvard však z druholigové mapy nezmizí, vrací se totiž domů do Tábora. Není to překvapení, když si uvědomíme, že Matušík zastával u Jordánu devět let roli kapitána. Během této doby získal statut jedné z nejvýraznějších táborských hokejových legend.

Přichází proto do známého prostředí a kohouti si od něj hodně slibují. U Jordánu se snaží maximálně napravit nepodařený loňský ročník. Ambicióznímu týmu prozatím patří čtvrté místo v tabulce skupiny Střed. Jihočechům se povedl zejména vstup do soutěže, chvíli vedl tabulku. Pak ale přišel výkonnostní propad.

Vliv na něj mohl mít také odchod několika zkušených hráčů: jmenujme si Jiřího Bártu, respektive Davida Matějku, kteří zamířili do konkurenčního Písku.

S Matušíkem by se však táborští měli vrátit zpět na vítěznou vlnu. Alespoň v to všichni doufají.

„Možnost návratu do Tábora byla na stole v podstatě už na začátku listopadu. V Brodě jsem prožil fajn rok, poznal jsem zase hodně nových kamarádů a budu k němu mít vždycky blízko. Tábor je ale jenom jeden. Prostě se vracím domů a těším se na to,“ pověděl Jakub Matušík ke svému návratu do důvěrně známého prostředí.

„Tábor je jenom jeden, vracím se domů." 

Šikovný hokejista se v Táboře objevil poprvé v sezoně 2006/2007. Tehdy asi nikdo netušil, jak velká hokejová kapitola se tímto kokem začala psát. Během následujících let se českobudějovický odchovanec vypracoval v jednu z ikon tamního mužstva.

Do jiných působišť si odskočil jen krátce: máme na mysli Třebíč, Jindřichův Hradec nebo už zmíněný Havlíčkův Brod.

Nyní se vrací tam, kde toho odehrál nejvíce. Bude Matušík v dresu s kohoutem na hrudi znovu řádit?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz