Verva vstala z mrtvých a žije! Hrozné, ani jsem si to neužil, říká hrdina Gerhát

Foto: hcverva.cz

Jedno z nejdůležitějších utkání sezony odehráli hokejisté Litvínova a Jihlavy v desátém kole baráže o extraligu. V nevídaně vyrovnané tabulce se totiž bojuje o každý bod, a tak o důležitosti tohoto zápasu nebylo pochyb. Po infarktovém závěru se ze tří bodů na zimním stadionu Ivana Hlinky nakonec radovali domácí borci, kteří tak přiživili naději na záchranu. O vítěznou branku se těsně před koncem duelu postaral slovenský útočník ve službách Vervy František Gerhát. „Baráž je příšerná věc, vážně bych tyto pocity nikomu nepřál,“ popisuje po výhře 3:2.

Zlatá hokejka

Musí to být strašné nervy, jak prožíváte zápasy, jako byl tento?
Je to strašné, fakt. Ještě několik minut po zápase jsem to v kabině vydýchával, vlastně jsem si tu výhru ani pořádně neužil. Vážně příšerné, nikomu bych to nepřál.

Po druhé, vedoucí brance Jihlavy byla vidět obrovská tíha na vašich hokejkách.
Byla, prakticky celou baráž nám to příliš nelepí. Trápíme se v koncovce, v zakončení nám chybí lehkost. To stejné se ukázalo také v tomto utkání s Jihlavou, kdy jsme během druhé třetiny měli obrovské množství šancí. To samé ve třetí, ale nevěděli jsme, jak to tam dotlačit. Naštěstí jsme ukázali obrovské odhodlání, na týmu muselo být vidět, jak moc chceme vyrovnat. Naštěstí se nám to podařilo.

Co jste změnili, že vám to tam ve třetí třetině nakonec napadalo?
Dařilo se nám lépe trefovat bránu z větší vzdálenosti. Do utkání s Jihlavou se nám to příliš nedařilo, buď jsme trefili brankáře nebo prvního hráče, takže nebylo moc šancí na dorážku. Začali jsme se trefovat, bylo dost odražených kotoučů před brankářem. Jihlava toho hodně ubránila, ale ty dvě branky ve třetí třetině tam naštěstí spadly. Strašně moc jsme to chtěli otočit, hodně napadali, měli výborný pohyb, což nám vyhrálo zápas.

Vzhledem ke tříbodové výhře Karlových Varů jste poskočili na druhou příčku. Jak byste označil situaci, ve které se nyní nacházíte?
Pořád je kritická. Vzhledem k tomu, že se hrají ještě dva zmiňované zápasy, tak ještě druhá příčka vůbec nic neznamená, protože oba dva potřebujeme zvládnout. Jsme rádi, že se nám podařilo otočit utkání s Jihlavou ve třetí třetině, protože to se nám doma dlouho nepodařilo. Konečně to byl ten Litvínov, který si všichni pamatujeme! Tabulka je strašně nabitá, stejně si nemůžeme dovolit další zaváhání. Máme jasný cíl, a to vyhrát následující dva zápasy.

Co se vám honilo v hlavě za nepříznivého výsledku, kdy vám to tam ne a ne spadnout?
Po druhé třetině jsme si říkali, že hrajeme o něco lépe než Jihlava. Spadly jí tam dva góly, i když jsme měli více ze hry. Celou sezonu a vlastně i baráž nás trápí koncovka, ale říkali jsme si, že se to už musí konečně otočit na naši stranu a povedlo se.

Sestřih utkání HC VERVA Litvínov – HC Dukla Jihlava

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz