Víme, co máme hrát. Nepanikaříme, říká po první výhře Paulovič

Foto: Michal Dědič, hcdynamo.cz

V prvních minutách se vám mohlo zdát, že Litvínov ofenzivní průvan Dynama nemůže dlouho ustát. Nakonec to ale byli hosté, kteří se z ojedinělé akce dostali v 10. minutě do vedení. Dynamo na to odpovědělo a začátkem třetí třetiny otočilo zápas na konečných 2:1. Jenže tomu vůbec nemuselo být. „Vůbec nechápu, co se tam stalo,“ reaguje Matej Paulovič na poslední minuty, kdy defenzíva nechala uniknout Ondřeje Kašeho. Ten neproměnil a Dynamo se ujalo vedení v sérii.

Dynamo mělo doslova raketový start. Nejprve ve statistikách svítilo v kolonce střel na bránu číslo 14:1, na konci první třetiny 19:10. Mohlo by se vám zdát, že za tu dobu si domácí vypracují náskok, jenže to byste byli na omylu.

Jako první se prosadil v 10. minutě svižnou střelou Andrej Kudrna. Na to zareagoval gólem před pauzou Matej Paulovič. „My víme, co máme hrát. Věříme našemu hokeji. Musíme hrát celých šedesát minut,“ nehledal nějakou paniku i přes počáteční nepříznivý vztah.

A znovu se to vyplatilo, už proti Hradci byl první duel v podobném duchu. „Stalo se nám to první zápas s Hradcem, kdy jsme 0:2 prohrávali, ale dokázali jsme to otočit. Nenecháme se položit, když nám dají první gól, stále hrajeme ten svůj hokej a věříme, že budeme úspěšní,“ opakuje slovenský útočník.

„Nenecháme se položit, když nám dají první gól, stále hrajeme ten svůj hokej a věříme, že budeme úspěšní.“

Pro Pauloviče šlo v play off o druhý zásah. Skvěle ho vybídl vleže Martin Kaut, únik pak pardubický křídělník zakončil forhendovou kličkou, i když to původně neměl v úmyslu. „Mně se puk mezi kruhy zastavil a když jsem to chtěl dát do bekhendu, tak ho to asi rozhodilo a dal jsem to tam,“ prozrazuje po zápase.

Také po druhé třetině svítil na kostce vyrovnaný stav, a to znovu i přes výrazný tlak Východočechů. Pak ale přišla hvězdná chvíle obránce Ondřeje Vály, který v rychlosti najel do pásma, obhodil si obránce a se štěstím dostal puk pod Tomkovou rukou a tělem za jeho záda. Od defenzivního obránce jeho ražení byste takovou akci neočekávali…

„Se štěstím jsem to tam procedil,“ usmíval se. „Zohymu (Tomáši Zohornovi – pozn. redakce) to tam uteklo a já jsem tam byl jediný v rychlosti, ostatní tam byli ve stoje. Myslím si, že vůbec nikdo nečekal, že bych se zrovna já do tohohle pouštěl, a proto možná vznikla ta výhoda, že jsem se tam natlačil. A propadlo to tam,“ popsal 25letý bek akci, kterou rozhodl první semifinále.

Před koncem ale mohlo být srovnáno, když obrana trestuhodně zapomněla na největší hvězdu hostů Ondřeje Kašeho, který z poloviny hřiště najížděl na Willa. Puk mu nakonec odskočil a akci ani nezakončil. „Vůbec nechápu, co se tam stalo… (odmlčí se) Dvě a půl minuty do konce, to se prostě stávat nemůže. Určitě se na to podíváme, jak to vzniklo, ať jsme připraveni na zítra,“ varuje závěrem Matej Paulovič.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz