Vítkovický Krenželok po návratu z Kanady: Nezaleknu se ani Hollwega

Foto: youtube.com, HC VÍTKOVICE STEEL

15. července 2016, 11:51

Adam Bagar

Jedním z noviců ve vítkovickém prvním mužstvu je teprve osmnáctiletý zadák Daniel Krenželok, který se do ostravského klubu vrátil po dvou sezonách strávených v kanadské juniorské QMJHL. "Zabojuju, abych se dostal mezi nejlepších šest, sedm obránců, sehrál tady co nejvíc zápasů a získal zkušenosti do dalších sezon. Myslím, že seniorský hokej mi teď dá víc než ten juniorský," prozrazuje Krenželok v rozhovoru pro hokej.cz.

HokejkaTV

Na severu Moravy obkroužil už několik sezon jako dorostenec, ale před startem ročníku 2014-15 se rozhodl pro odchod do zámoří. Jako čerstvě sedmnáctiletý klučina zamířil do Val-d'Or Foreurs a začátky byly podobně jako u řady jeho vrstevníků náročné. "Jste tam bez rodiny, zpočátku bez kamarádů, neumíte pořádně anglicky, takže je to opravdu těžké. Ale tamní rodina se o vás stará fakt výborně. Vaří, perou, všude vás vozí a podobně," líčí osmnáctiletý talent.

"Pro mě to bylo ještě náročnější tím, že jsem byl ve francouzské části, takže anglicky se tam zase tolik nemluvilo a francouzsky jsem neuměl snad ani slovo. Ale ke konci jsem se do toho dostával a angličtina byla po čtyřech měsících taky v pohodě," usmívá se Daniel Krenželok, který působil ve stejném týmu jako útočník Jan Mandát. "Zhruba po měsíci ho tam vytrejdovali a strašně moc mi se vším pomohl," přiznává Krenželok, který si tamní angažmá chválí.

"V juniorské extralize vidíte tři, čtyři hity za zápas, ale v zámoří za jedno střídání."

"Byla to obrovská zkušenost nejen do života, ale také po hokejové stránce. Když jsem tam přišel, tak hned třetí trénink byla bitka mezi spoluhráči. S ničím se tam nepárají. Taky jsem si to zkusil a čtyři zápasy v sezoně proseděl na tribuně. Konkurence je obrovská a stále musíte makat na sto procent a bojovat o místo v sestavě." Kromě Val-d'Or si Krenželok zahrál ještě ve Victoriaville. "Město bylo větší a tréninky úplně jiné. Bylo to hodně rozdílné," hlásí.

Možná stejně jako kvalita kanadských a českých juniorských soutěží. "Ten rozdíl je velký. Tam se dohrává každý souboj, bojuje se o každý puk. V české juniorce vidíte tři, čtyři hity za zápas, ale v zámoří je to za jedno střídání. Musíte být stále připravený na souboj," prozrazuje bek Krenželok, který by se chtěl důraznou hrou prezentovat také mezi českou elitou a v případě potřeby by se nebál ani shodit rukavice. Ačkoli nepatří k těm, kteří by bitky vyhledávali.

"To určitě ne, ale kdyby někdo zákeřně sestřelil mého spoluhráče, tak klidně. Tohle fakt nemám rád. Je to můj spoluhráč a za toho se budu vždycky bít. Nebojím se. Když mě někdo vyzve, tak se toho nezaleknu, i kdyby to byl třeba Hollweg. I když asi by to nedopadlo moc dobře," směje se vítkovický obránce, který se po dvou letech vrátil do známého prostředí. "Pár kluků jsem sice po příchodu neznal, ale rychle jsme se skamarádili," přiznává Krenželok.

Krenželok touží po MS hráčů do 20 let, pochvaluje si vítkovický kolektiv

Ten si zatím náramně pochvaluje vítkovickou partu. "Každý se baví s každým. Jsme fakt výborný kolektiv a všechno zatím funguje na sto procent. Je to rozhodně lepší než v kanadské juniorce," říká Krenželok, který se v předchozích dvou sezonách připravoval individuálně. "Je to rozhodně odlišné. Předtím ty tréninky byly jenom pro mě, teď je to více komplexnější," říká mladík, jenž nechyběl ani na pořádně netradičním soustředění ve Zlatých Horách.

"Bylo to velké zpestření, které si všichni pochvalovali. Šlo hodně o týmovou spolupráci a bylo to taky náročné. Nevěděli jsme, kdy bude další trénink, v kolik hodin půjdeme spát, v kolik budeme vstávat a podobně," popisuje Krenželok tzv. pekelný týden. "Nejhorší byly asi ty osmitisícovky, kdy jsme asi o půlnoci začali běhat do kopce a skončili až o půl druhé ráno. Celé to bylo náročné jak na fyzickou, tak psychickou kondici," pokračuje Daniel Krenželok.

Ten se chce v nadcházejících týdnech porvat o pozici v základní sestavě. "Jsou tady hodně dobří beci, ale zabojuju, abych se dostal mezi nejlepší šest, sedm obránců. Chci tady sehrát co nejvíc zápasů a získat zkušenosti do dalších sezon. Ale mým hlavním cílem je dostat se na mistrovství světa hráčů do dvaceti let. O to budu hodně bojovat," uzavírá Krenželok, který bude celou dobu pod drobnohledem Jakuba Petra, jenž má pod palcem také dvacítku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz