Všechno, co budu chtít, můžu dokázat, ví Koryťák a děkuje rodině

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Seriál Příběhy masek pokračuje v Táboře. Brankář Ondřej Koryťák si dal na masku znovu filmovou postavu, děkuje za rodinnou podporu a stále si s sebou nosí štěňátko Amy.

Fanshop národního týmu

Co tvoří hlavní obraz vaší masky?
Je to Venom. Opravdu dlouho jsem přemýšlel, co si na masku dám. Nakonec jsem se rozhodl už podle předchozí masky, na které jsem měl Jokera z filmu, že si znovu dám filmovou postavu, protože se mi to líbilo. A dal jsem si tam Venoma, protože je to můj oblíbený film. Koukal jsem na něj docela často a teď už jenom čekám, až se spustí dvojka.

Foto: Archiv Ondřeje Koryťáka

Jak jste volil celkově temnou modrou?
Je to zasazené do kontextu, protože ten film probíhá v temnotě, takže jsem si říkal, že by to bylo hezké i na masce. Celý obraz potom dokončil designer, který mi masku navrhoval a dal tomu tu správnou tečku. Nechal jsem mu v tomhle volnou ruku.

Co označují čtyři data po stranách?
To jsou data narození mých nejbližších. Na jedné straně jsem já a brácha, na druhé straně jsou rodiče, kteří mě ve všem podporují a já jsem jim za to hrozně vděčný. Podpora rodiny je pro mě důležitá.

Foto: Archiv Ondřeje Koryťáka

Vybavíte si, jak vznikla vaše přezdívka „Kory“?
Ani nevím, kdy a jak vznikla, protože se tahle přezdívka táhne už od mého otce, což je docela dlouhá doba. Převzal ji brácha a potom i já. Máme to prostě odvozené od příjmení.

Co máte na zadním krytu?
Uprostřed je Amy – štěně, které jsme si pořídili k Vánocům v roce 2020. Pro mě to byl nový zážitek, protože jsem předtím neměl vlastní štěně, takže mi přirostla k srdci. Chci ji tam mít vyobrazenou, protože je to důležitý člen naší rodiny. A datum je její narození.

Foto: Archiv Ondřeje Koryťáka

Co vás vedlo k tomu, abyste si na masku dal logo Saves help?
Není to tak, že bych tam posílal peníze, ale je to dobrá organizace, která má dobrý směr a měla by se rozšiřovat dál. Červeně jsem si logo udělal, protože většina gólmanů ho má červeně nebo modře, takže jsem si barvu zvolil podle toho. Jestli se budu hokejem živit – a doufám, že ano –, chtěl bych jim tam peníze posílat.

A proč ‚nothing is impossible‘?
Hodně věcí mě sráží dolů, tak se vždycky podívám na ten nápis – Nic není nemožné. Všechno, co budu chtít, můžu dokázat. Je to pro mě motivace, když potřebuju.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz