Výzva pro Jakuba Kováře? Brankáře Jekatěrinburgu chce ulovit Petrohrad

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

17. ledna 2016, 12:00

Václav Jáchim

Momentálně je se zlomeným palcem na marodce, přesto se Jakub Kovář stal součástí zajímavé spekulace. Podle ruských médií se totiž o brankáře Jekatěrinburgu zajímá movitý Petrohrad, který údajně není spokojen s výkony Fina Koskinena. Loňský vítěz Gagarinova Cupu chce českého reprezentanta ulovit pro příští sezonu, v té současné už to nepůjde - přestupní termín KHL vypršel 25. prosince.

Debaty o novém brankáři pro Petrohrad proudí z Ruska už několik dní. Nejdřív byl favoritem vysoký Švéd Henrik Karlsson z Jokeritu, ovšem tuhle verzi záhy dementoval člen vedení petrohradského klubu Roman Rotenberg. Teď se objevila informace o Kovářovi a vedení klubu mlčí. Že by správná stopa? Uvidíme, odpověď může zaznít později, třeba až po skončení letošního ročníku.

Jakl uvádí ruský web Sportfakta, interes ke Kovářovi skutečně ze strany SKA proběhl, zatím ale nikoli směrem k hráči, nýbrž na úrovni klubů. Bronzový medailista ze světových šampionátů 2011 a 2012 má totiž až do dubna 2017 smlouvu s Avtomobilistem. Případný zájemce tudíž musí mít souhlas Jekatěrinburgu, a také bude nucen zaplatit odstupné.

Pokud ale bude Petrohrad chtít, nepůjde o žádnou překážku. V minulosti klub dostal většinu hráčů, na které si ukázal, i když finanční investice byly značné. "Jakub je pod smlouvou, v případě konkrétní nabídky by záleželo na Jekatěrinburgu. Je pravda, že delší dobu registrujeme zájem o jeho služby, ovšem v tuto chvíli k tomu nelze říci nic bližšího. Kuba se hlavně potřebuje vyléčit, aby mohl co nejvíc pomoci Avtomobilistu v boji o play off," řekl hokej.cz zástupce hráče Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services.

Bývalý gólman Českých Budějovic, který s hokejem začínal v Písku, musí nyní nuceně odpočívat. V utkání s CSKA Moskva totiž Kovářovi zlomil palec na ruce Alexander Radulov, stalo se při samostatných nájezdech. "Nohou mi najel do ruky, byl v tom nevinně. Myslel jsem, že to mám jen naražené, ale rentgen odhalil zlomeninu. Snad bych mohl být tak za dva týdny zpátky. Věřím, že bude stále o co hrát, že se nám povede dohnat ztrátu a postoupit do play off," uvedl Kovář.

Minulý rok byl o něj velký zájem v Ufě, kam z Jekatěrinburgu přešli generální manažer Vaisfeld i kouč Jemelin. Jenže Kovář neměl postavení volného hráče, zájemce by musel zaplatit vysoké odstupné, což Ufa neudělala. Teď situaci sonduje Petrohrad, to je těžší kalibr. Obhájce Gagarinova poháru touží po dalších vavřínech a myslí na budoucnost. Stávající jednička Koskinen prý uvažuje o tom,.že se zkusí prosadit v NHL, navíc s ním v Petrohradu nejsou zrovna spokojeni.

Kovář může nabídnout dlouhodobě vysokou výkonnost. KHL chytá třetím rokem, loni patřil k nejužitečnějším gólmanům soutěže a v této sezoně si drží také znamenitá čísla. Má 91.3 procent zásahů a průměr 2.34 gólu na zápas. Pokud se nakonec narodí jeho transfer do SKA, navázal by  v Petrohradu na působení krajana Jakuba Štěpánka, který dres klubu oblékal v letech 2010-12.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz