Za gólostroj v juniorce do áčka. Jihlava vytáhla zahraniční talenty

Maxim Burkov | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V jihlavském dresu prožijí ve středečním utkání Chance ligy na ledě Zlína soutěžní premiéru rovnou dva útočníci, kteří září v juniorské extralize – Ukrajinec Ilarion Kuprijanov a Estonec Maxim Burkov.

26 zápasů – osmnáct gólů pro Kuprijanova a šestnáct pro Burkova. Oba jihlavští talenti jsou mezi pěticí nejlepších střelců DHL extraligy juniorů a rovněž mezi desítkou nejproduktivnějších hráčů. Jejich debut v áčku byl tak trochu na spadnutí.

Čekalo se však, než si juniorka Dukly pojistí postup do vyšší nadstavbové skupiny. To se jí pondělní výhrou nad Pardubicemi povedlo a teď má klid.

„Je to pro ně taková logická, spravedlivá odměna, že si je trenéři z A-týmu vybrali.“

Osmnáctiletý Ilarion Kuprijanov i o rok mladší Maxim Burkov tak už ve středu nastoupí za první tým ve Zlíně.

„Oba byli hlavní strůjci toho, že jsme nakonec postoupili do horní skupiny soutěže. Je to pro ně taková logická, spravedlivá odměna, že si je trenéři z A-týmu vybrali. Byli jsme domluvení, že ve chvíli, kdy se tento částečný sezónní cíl podaří naplnit, tak by měli o kluky zájem a v rámci klubové strategie bychom některé hráče posunuli nahoru,“ uvádí na webu Dukly trenér juniorky Michal Broš.

Ilarion Kuprijanov

Ilarion Kuprijanov | Foto: Markéta Křížová

Oba zahraniční střelci vytvořili údernou formaci s Jonášem Jungwirthem, který už na rozdíl od nich v A-týmu hrál. Tahle trojka letos posbírala v juniorce dohromady 93 kanadských bodů.

„Myslím si, že je to zasloužený krok, a vůbec nemám obavu, že by to kluci neměli zvládnout.“

„Na základě svých výkonů ze začátku sezony si dnes odbydou premiéru v A-týmu. Myslím si, že je to zasloužený krok, a vůbec nemám obavu, že by to kluci neměli zvládnout,“ říká Broš. „Na zápas se těším moc, jen jsem trochu nervózní, jak budu hrát,“ líčí na klubových stránkách Kuprijanov.

Ukrajinský forvard totiž na rozdíl od svého estonského parťáka ještě nemá s áčkem žádnou zkušenost. Burkov za něj už nastoupil v letní přípravě a hned ve své premiéře proti záloze Slovanu Bratislava skóroval.

Pokud se mladíci ukážou v dobrém světle, šancí mezi dospělými mohou dostat víc. I proto, že o dres jihlavské juniorky si říká řada hráčů, kteří hostují v Havlíčkově Brodě a díky jejichž pomoci vede Brod druhou nejvyšší juniorskou soutěž.

Zakrátko by ale Kuprijanov i Burkov měli dostat v klubu volno a zamířit na mistrovství světa juniorů divize IB. Mezi šesti účastníky turnaje ve slovinském Bledu totiž figurují i Ukrajina a Estonsko. Burkov přitom věkově stále ještě spadá do osmnáctky.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz