Zajímavé jméno pro Most! Lvům pomůže útočník Kuběna

Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

27. ledna 2020, 15:15

Ondřej Mach

Výraznou posilu do boje o vyřazovací část ohlásil druholigový Most. Mužstvo do konce ročníku posílí sokolovský útočník Pavel Kuběna, který však bude moci nastupovat i za Baník formou střídavých startů.

O Kapku lepší hokej

Jednatřicetiletý hokejista působil v Sokolově sedmým rokem, v minulé sezoně byl jedním ze strůjců postupu do Chance ligy. V dresu Baníku nastoupil do 211 utkání, v nichž zaznamenal 180 bodů za 78 branek a 102 asistencí.

Teď se ale s klubem na nějakou dobu loučí. Pro Sokolov je dosavadní prvoligový ročník velmi těžký, což se z pozice nováčka dalo očekávat. Oproti loňské sezoně se nedaří ani Kuběnovi, jenž má na kontě sedm bodů (2+5) v dosavadních 41 zápasech.

Vedení se jej proto rozhodlo uvolnit do Mostu. Spolu s ním odchází i další útočník Lubomír Kovařík, který bude hostovat v Ústí nad Labem. 

„V letošní sezoně jsme od obou čekali vyšší výkonnost. Nakonec jsme se rozhodli pro jejich uvolnění, když se tato možnost naskytla.“

„Oběma opravdu hluboce za celý klub děkuji za odvedenou práci, za obrovský podíl na historickém postupu. V letošní sezoně jsme však od obou čekali vyšší výkonnost. Nakonec jsme se rozhodli pro jejich uvolnění, když se tato možnost naskytla,“ uvedl na oficiálních webových stránkách klubu trenér a sportovní manažer Sokolova Karel Mlejnek.

Kuběna se tak znovu alespoň částečně vžije do své loňské role a bude se snažit pomoci s postupem tentokrát Mostu. Lvi aktuálně okupují třetí místo skupiny Sever, o druhé postupové místo do semifinále play off si to rozdají s Dvorem Králové nad Labem.

Jejich nejnovější posila začínala s hokejem v Brně, později se přesunula na západ republiky, kde v mládežnických kategoriích oblékala dres Karlových Varů. V ročníku 2005/06 Kuběna poprvé naskočil do české nejvyšší soutěže, stálé místo v sestavě A-týmu si vydobyl o čtyři roky později.

Následně střídal extraligu s první ligou: o patro níž hrál za Chomutov nebo právě Most. V roce 2013 se přesunul do tehdy druholigového Sokolova, kde s výjimkou devíti utkání za Ústí nad Labem v první lize vydržel až dodnes.

Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz