Zajímavý přesun: Piché mění dres, z Hradce se stěhuje do Litvínova

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

22. prosince 2018, 17:51

Jan Šimek

Zajímavé jméno do defenzivy získal Litvínov. Na severu Čech bude hostovat obránce Sébastien Piché. Kanadský zadák načal aktuální ročník v Hradci Králové, teď ho čeká stěhování do kabiny chemiků, kde by měl působit prozatím měsíc formou hostování.

HokejkaTV

„Máme dlouhodobě oslabenou obranu a snažíme se sehnat ofenzivního obránce. Naskytla se nám možnost prozatím na měsíc angažovat Sébastiena Pichého,“ pochvaluje si generální ředitel litvínovského klubu Jiří Šlégr.

Třicetiletý bek původem z městečka La Sarre z Québecu si v zámoří zahrál ve farmářské AHL, do slavné NHL se ale nikdy neprosadil, a tak se vydal do Evropy. Jeho kroky vedly nejprve do italského Bolzana hrajícího EBEL, kde zazářil, a pak se přesunul do rakouského Lince.

Zajímavý přesun: Piché mění dres. Z Hradce se stěhuje do Litvínova »

V dresu rakouského celku strávil čtyři sezony a vyhlédl si ho extraligový Hradec Králové. Za Mountfield odehrál v probíhající sezoně 17 utkání, v nichž jednou skóroval a přidal čtyři nahrávky.

Teď bude kanadský zadák působit v Litvínově. Piché by za něj mohl poprvé nastoupit hned po Štědrém dni, konkrétně 26. prosince, kdy se Verva představí na ledě posledních Pardubic. „Je to bek, který má zkušenosti z EBEL i zámořských soutěží. Jsme rádi, že nám vypomůže,“ dodává Šlégr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz