Žákovský souhrn: Po 10 letech je zpátky soutěž deváťáků. Kdo ji hraje?
Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej
Před startem letošního ročníku se na hokejovou mapu vrátila soutěž devátých tříd, ovšem na systému žákovských lig se prakticky nic nezměnilo. Teď za sebou mají první kola a v úvodním přehledu přinášíme informace o dvou nejstarších věkových kategoriích.
Posun ročníků v českém mládežnickém hokeji dal hráčům narozeným v roce 2005 ještě jednu sezonu, ve které mohou dozrát před nejtěžším přechodem do dorostu. Systém žákovských soutěží ale zůstává stejný – pouze se také posunuly o jeden rok věku nahoru.
Deváťáci primárně hrají v Lize starších žáků "A", osmáci v lize "B", nicméně to není úplně přesné – obě soutěže jsou určeny pro hokejisty ročníků 2005 a 2006. Nezáleží tedy na jejich přesném věku, ale výkonnosti, podle níž je trenéři do příslušného týmu zařazují.
Hráči mohou obě kategorie libovolně střídat, platí jen jedno omezení: V rámci jednoho víkendu mohou nastoupit pouze za jednu z nich. Povoleny jsou starty tří hráčů mladšího ročníku 2007, dívky naopak mohou hrát o dva roky starší, tedy ročníků 2003 a 2004, a to bez omezení počtu.
Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej
Deváté třídy budou mít jako jediné na konci ročníku vyvrcholení v podobě mistrovství republiky. Závěrečného turnaje se zúčastní pět vítězů jednotlivých skupin, kterých je tedy o jednu méně než v minulém roce. Spojily se totiž Jihočeská s Pražskou.
Po startu soutěže zatím patří první příčky skupin Litvínovu, Táboru, Mladé Boleslavi, Zlínu a Třinci, ovšem pořadí se může velmi rychle promíchat. Právě před Litvínovem stojí výzva v podobě obhajoby titulu, který slavil v březnu ve Vítkovicích. Stříbro tehdy brala pražská Sparta, bronz Mladá Boleslav.
Soutěž osmých tříd čítá celkem šestnáct skupin s různým hracím formátem. V některých skupinách se týmy budou potkávat ve stejném složení do konce sezony, v jiných zase přijde na podzim či v zimě nadstavba. Mužstva se v tom případě rozdělí na silnější a slabší podle součtové tabulky starších a mladších žáků.
Co mají žákovské soutěže společné? Zápasy se hrají na třikrát 20 minut dvoubodovým systémem, v případě remízy tedy končí dělbou bodů. Deváťáci cestují na svá utkání se sedmáky, osmáci společně se šesťáky.
Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej
Liga starších žáků "A" 2005–2006
Skupina 1 – Ústecká
| Tým | Z | V | R | P | Skóre | Body |
1. |
HC Litvínov |
3 |
3 |
0 |
0 |
30:6 |
6 |
2. |
PZ Kladno |
3 |
2 |
1 |
0 |
20:12 |
5 |
3. |
Rytíři Kladno |
3 |
2 |
0 |
1 |
30:13 |
4 |
4. |
Piráti Chomutov |
3 |
1 |
1 |
1 |
26:9 |
3 |
5. |
Mostečtí Lvi |
3 |
1 |
0 |
2 |
13:34 |
2 |
6. |
HC Slovan Ústí nad Labem |
3 |
1 |
0 |
2 |
17:19 |
2 |
7. |
HC Energie Karlovy Vary |
3 |
0 |
1 |
2 |
8:15 |
1 |
8. |
HC Baník Sokolov |
3 |
0 |
1 |
2 |
7:43 |
1 |
Skupina 2 – Jihočeská-Pražská
| Tým | Z | V | R | P | Skóre | Body |
1. |
HC Tábor |
3 |
2 |
1 |
0 |
11:8 |
5 |
2. |
HC Hvězda Praha |
2 |
2 |
0 |
0 |
10:2 |
4 |
3. |
HC Sparta Praha |
2 |
2 |
0 |
0 |
20:3 |
4 |
4. |
HC Slavia Praha |
2 |
2 |
0 |
0 |
15:5 |
4 |
5. |
HC Škoda Plzeň |
3 |
2 |
0 |
1 |
37:5 |
4 |
6. |
HC Meteor Třemošná |
3 |
1 |
1 |
1 |
8:8 |
3 |
7. |
HC Kobra Praha |
3 |
1 |
0 |
2 |
4:39 |
2 |
8. |
HC Letci Letňany |
3 |
0 |
0 |
3 |
3:30 |
0 |
9. |
SLH Jindřichův Hradec |
2 |
0 |
0 |
2 |
5:8 |
0 |
10. |
HC Motor České Budějovice |
3 |
0 |
0 |
3 |
4:9 |
0 |
Skupina 3 – Královéhradecká
| Tým | Z | V | R | P | Skóre | Body |
1. |
BK Mladá Boleslav |
3 |
3 |
0 |
0 |
16:3 |
6 |
2. |
Bílí Tygři Liberec |
3 |
2 |
0 |
1 |
16:9 |
4 |
3. |
HC Dukla Jihlava |
3 |
2 |
0 |
1 |
23:6 |
4 |
4. |
Mountfield HK |
3 |
1 |
1 |
1 |
9:12 |
3 |
5. |
HC Dynamo Pardubice |
3 |
1 |
1 |
1 |
10:11 |
3 |
6. |
HC Chrudim |
3 |
1 |
0 |
2 |
9:20 |
2 |
7. |
SC Kolín |
3 |
0 |
1 |
2 |
5:11 |
1 |
8. |
BK Havlíčkův Brod |
3 |
0 |
1 |
2 |
5:21 |
1 |
Skupina 4 – Jihomoravská
| Tým | Z | V | R | P | Skóre | Body |
1. |
PSG Berani Zlín |
4 |
4 |
0 |
0 |
34:11 |
8 |
2. |
HC Kometa Brno |
3 |
3 |
0 |
0 |
17:2 |
6 |
3. |
HK Kroměříž |
3 |
1 |
1 |
1 |
13:15 |
3 |
4. |
VSK Technika Brno |
4 |
1 |
1 |
2 |
10:9 |
3 |
5. |
SK Horácká Slavia Třebíč |
3 |
1 |
0 |
2 |
7:18 |
2 |
6. |
SKLH Žďár nad Sázavou |
2 |
0 |
0 |
2 |
4:20 |
0 |
7. |
HC ZUBR Přerov |
3 |
0 |
0 |
3 |
5:15 |
0 |
Skupina 5 – Moravskoslezská
| Tým | Z | V | R | P | Skóre | Body |
1. |
HC Oceláři Třinec |
3 |
3 |
0 |
0 |
24:2 |
6 |
2. |
HK Mladí Draci Šumperk |
3 |
2 |
0 |
1 |
8:8 |
4 |
3. |
HC VÍTKOVICE RIDERA |
2 |
2 |
0 |
0 |
15:4 |
4 |
4. |
HC Olomouc |
3 |
1 |
0 |
2 |
5:16 |
2 |
5. |
AZ RESIDOMO Havířov |
3 |
1 |
0 |
2 |
8:14 |
2 |
6. |
HC Frýdek-Místek |
2 |
0 |
0 |
2 |
3:17 |
0 |
7. |
HC RT TORAX Poruba |
2 |
0 |
0 |
2 |
3:5 |
0 |
Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej
Liga starších žáků "B" 2005–2006
Skupina 6 – Karlovarská
| Tým | Z | V | R | P | Skóre | Body |
1. |
HC Energie Karlovy Vary |
2 |
2 |
0 |
0 |
23:9 |
4 |
2. |
HC Tygři Klášterec nad Ohří |
2 |
1 |
1 |
0 |
20:15 |
3 |
3. |
HC Stadion Cheb |
2 |
1 |
1 |
0 |
11:10 |
3 |
4. |
HC Mariánské Lázně |
1 |
1 |
0 |
0 |
14:2 |
2 |
5. |
SK Kadaň |
3 |
1 |
0 |
2 |
12:20 |
2 |
6. |
HC Baník Sokolov |
3 |
1 |
0 |
2 |
16:20 |
2 |
7. |
HC Rebel Město Nejdek |
1 |
0 |
0 |
1 |
4:7 |
0 |
8. |
HC Čerti Ostrov |
2 |
0 |
0 |
2 |
10:27 |
0 |
9. |
HC Tachov |
0 |
0 |
0 |
0 |
0:0 |
0 |
Skupina 7 – Ústecká
| Tým | Z | V | R | P | Skóre | Body |
1. |
HC Slovan Louny |
2 |
2 |
0 |
0 |
11:6 |
4 |
2. |
HC Stadion Litoměřice |
2 |
2 |
0 |
0 |
10:6 |
4 |
3. |
Piráti Chomutov |
2 |
1 |
1 |
0 |
8:4 |
3 |
4. |
HC Litvínov |
2 |
1 |
1 |
0 |
8:5 |
3 |
5. |
HC Děčín |
1 |
1 |
0 |
0 |
8:3 |
2 |
6. |
HC Draci Bílina |
2 |
1 |
0 |
1 |
17:7 |
2 |
7. |
HC Roudnice nad Labem |
3 |
1 |
0 |
2 |
15:13 |
2 |
8. |
HC Slovan Ústí nad Labem |
3 |
0 |
0 |
3 |
9:21 |
0 |
9. |
Mostečtí Lvi |
3 |
0 |
0 |
3 |
7:28 |
0 |
Skupina 8 – Plzeňsko-Jihočeská
| Tým | Z | V | R | P | Skóre | Body |
1. |
HC Motor České Budějovice |
3 |
3 |
0 |
0 |
33:5 |
6 |
2. |
HC Milevsko 2010 |
3 |
2 |
1 |
0 |
27:7 |
5 |
3. |
HC Lvi 2009 |
3 |
2 |
1 |
0 |
15:7 |
5 |
4. |
Lokomotiva Veselí nad Lužnicí |
3 |
2 |
0 |
1 |
14:14 |
4 |
5. |
IHC Králové Písek |
3 |
2 |
0 |
1 |
30:3 |
4 |
6. |
HC Škoda Plzeň |
2 |
2 |
0 |
0 |
20:3 |
4 |
7. |
HC Strakonice |
3 |
1 |
1 |
1 |
8:6 |
3 |
8. |
HC Tábor |
2 |
1 |
0 |
1 |
6:7 |
2 |
9. |
SLH Jindřichův Hradec |
3 |
1 |
0 |
2 |
7:8 |
2 |
10. |
Slavoj Český Krumlov |
3 |
1 |
0 |
2 |
4:12 |
2 |
11. |
HC Meteor Třemošná |
2 |
1 |
0 |
1 |
10:7 |
2 |
12. |
HC Rokycany |
3 |
0 |
1 |
2 |
12:15 |
1 |
13. |
HC Klatovy |
3 |
0 |
0 |
3 |
5:30 |
0 |
14. |
Spartak Soběslav |
2 |
0 |
0 |
2 |
0:46 |
0 |
15. |
HC Vimperk |
2 |
0 |
0 |
2 |
1:22 |
0 |
Skupina 9 – Liberecká
| Tým | Z | V | R | P | Skóre | Body |
1. |
Bílí Tygři Liberec |
3 |
3 |
0 |
0 |
35:6 |
6 |
2. |
HC Česká Lípa |
2 |
2 |
0 |
0 |
22:5 |
4 |
3. |
Lomnice nad Popelkou |
1 |
1 |
0 |
0 |
9:4 |
2 |
4. |
HC Frýdlant |
2 |
1 |
0 |
1 |
10:17 |
2 |
5. |
TJ HC Jablonec nad Nisou |
3 |
1 |
0 |
2 |
17:26 |
2 |
6. |
HC Turnov 1931 |
3 |
0 |
0 |
3 |
10:28 |
0 |
7. |
HC TS Varnsdorf |
2 |
0 |
0 |
2 |
5:22 |
0 |
Skupina 10 – Královéhradecká I
| Tým | Z | V | R | P | Skóre | Body |
1. |
Mountfield HK |
2 |
2 |
0 |
0 |
18:7 |
4 |
2. |
HC Nová Paka / Jičín |
2 |
2 |
0 |
0 |
22:3 |
4 |
3. |
HC Stadion Vrchlabí |
2 |
1 |
0 |
1 |
22:10 |
2 |
4. |
HC Jičín |
1 |
0 |
0 |
1 |
2:11 |
0 |
5. |
HC Trutnov |
1 |
0 |
0 |
1 |
2:11 |
0 |
6. |
Stadion Nový Bydžov |
2 |
0 |
0 |
2 |
4:28 |
0 |
Skupina 11 – Královéhradecká II
| Tým | Z | V | R | P | Skóre | Body |
1. |
HC Náchod |
2 |
2 |
0 |
0 |
26:7 |
4 |
2. |
Spartak Nové Město nad Metují |
1 |
1 |
0 |
0 |
10:3 |
2 |
3. |
HCM Jaroměř |
2 |
1 |
0 |
1 |
12:13 |
2 |
4. |
HC Dvůr Králové nad Labem |
2 |
0 |
0 |
2 |
5:26 |
0 |
5. |
HC Město Rychnov nad Kněžnou |
1 |
0 |
0 |
1 |
5:9 |
0 |
Skupina 12 – Pardubická
| Tým | Z | V | R | P | Skóre | Body |
1. |
TJ Lanškroun |
3 |
3 |
0 |
0 |
23:5 |
6 |
2. |
HC Dynamo Pardubice |
2 |
2 |
0 |
0 |
21:5 |
4 |
3. |
HC Hlinsko |
3 |
1 |
0 |
2 |
17:29 |
2 |
4. |
HC Spartak Choceň |
2 |
1 |
0 |
1 |
13:17 |
2 |
5. |
Slovan Moravská Třebová |
3 |
1 |
0 |
2 |
17:21 |
2 |
6. |
HC Chrudim |
1 |
0 |
0 |
1 |
7:9 |
0 |
7. |
Lokomotiva Česká Třebová |
2 |
0 |
0 |
2 |
2:14 |
0 |
Skupina 13 – Vysočina
| Tým | Z | V | R | P | Skóre | Body |
1. |
BK Havlíčkův Brod |
2 |
2 |
0 |
0 |
10:6 |
4 |
2. |
SK Horácká Slavia Třebíč |
2 |
2 |
0 |
0 |
22:6 |
4 |
3. |
ICE DRAGONS Telč |
2 |
1 |
0 |
1 |
18:6 |
2 |
4. |
SKLH Žďár nad Sázavou |
2 |
1 |
0 |
1 |
9:23 |
2 |
5. |
HHK Velké Meziříčí |
2 |
1 |
0 |
1 |
8:13 |
2 |
6. |
HC Dukla Jihlava |
1 |
1 |
0 |
0 |
12:2 |
2 |
7. |
HC Zubři Bystřice nad Pernštejnem |
1 |
0 |
0 |
1 |
4:5 |
0 |
8. |
HC Ledeč nad Sázavou |
2 |
0 |
0 |
2 |
4:11 |
0 |
9. |
HC Lední medvědi Pelhřimov |
2 |
0 |
0 |
2 |
10:25 |
0 |
Skupina 14 – Jihomoravská
| Tým | Z | V | R | P | Skóre | Body |
1. |
HC Lvi Břeclav |
3 |
3 |
0 |
0 |
59:15 |
6 |
2. |
HC Kometa Brno |
2 |
2 |
0 |
0 |
17:5 |
4 |
3. |
HCM Warriors Brno |
2 |
1 |
0 |
1 |
11:9 |
2 |
4. |
HC Orli Znojmo |
1 |
1 |
0 |
0 |
20:0 |
2 |
5. |
VSK Technika Brno |
3 |
1 |
0 |
2 |
17:20 |
2 |
6. |
HC Boskovice |
3 |
0 |
0 |
3 |
1:59 |
0 |
7. |
SKHM Hodonín |
2 |
0 |
0 |
2 |
11:28 |
0 |
Skupina 15 – Zlínská
| Tým | Z | V | R | P | Skóre | Body |
1. |
HC Brumov-Bylnice |
1 |
2 |
0 |
0 |
12:4 |
4 |
2. |
PSG Berani Zlín |
1 |
2 |
0 |
0 |
13:6 |
4 |
3. |
HOKEJ Uherský Ostroh |
2 |
2 |
0 |
1 |
26:14 |
4 |
4. |
VHK ROBE Vsetín |
2 |
1 |
0 |
2 |
20:22 |
2 |
5. |
HC Uherské Hradiště |
2 |
1 |
0 |
2 |
11:10 |
2 |
6. |
HK Kroměříž |
2 |
1 |
0 |
1 |
5:10 |
2 |
7. |
HC Spartak Uherský Brod |
0 |
0 |
0 |
0 |
0:0 |
0 |
8. |
HC Bobři Valašské Meziříčí |
3 |
0 |
0 |
3 |
8:29 |
0 |
Skupina 16 – Olomoucká
| Tým | Z | V | R | P | Skóre | Body |
1. |
HC Uničov |
4 |
4 |
0 |
0 |
33:8 |
8 |
2. |
HC Černí Vlci |
5 |
2 |
1 |
2 |
18:31 |
5 |
3. |
SK Prostějov 1913 |
3 |
2 |
0 |
1 |
19:14 |
4 |
4. |
HC Olomouc |
4 |
2 |
0 |
2 |
18:11 |
4 |
5. |
HC ZUBR Přerov |
4 |
1 |
2 |
1 |
15:20 |
4 |
6. |
HK Mladí Draci Šumperk |
2 |
2 |
0 |
0 |
20:2 |
4 |
7. |
Hokejový klub Opava |
3 |
1 |
1 |
1 |
12:13 |
3 |
8. |
HK Nový Jičín |
4 |
1 |
0 |
3 |
25:21 |
2 |
9. |
HK Krnov |
2 |
0 |
0 |
2 |
7:10 |
0 |
10. |
HC Studénka |
3 |
0 |
0 |
3 |
6:43 |
0 |
Skupina 17 – Moravskoslezská
| Tým | Z | V | R | P | Skóre | Body |
1. |
HC Oceláři Třinec |
4 |
4 |
0 |
0 |
30:9 |
8 |
2. |
HC VÍTKOVICE RIDERA |
4 |
2 |
2 |
0 |
18:7 |
6 |
3. |
AZ RESIDOMO Havířov |
3 |
3 |
0 |
0 |
15:8 |
6 |
4. |
SK Karviná |
3 |
1 |
1 |
1 |
10:9 |
3 |
5. |
HC Frýdek-Místek |
3 |
1 |
0 |
2 |
11:16 |
2 |
6. |
HC RT TORAX Poruba |
4 |
1 |
0 |
3 |
11:13 |
2 |
7. |
HC Orlová |
2 |
0 |
1 |
1 |
5:17 |
1 |
8. |
HC Kopřivnice |
2 |
0 |
0 |
2 |
6:13 |
0 |
9. |
HC Vlci Český Těšín |
3 |
0 |
0 |
3 |
7:21 |
0 |
Skupina 18 – Středočeská I
| Tým | Z | V | R | P | Skóre | Body |
1. |
HK LEV Slaný |
3 |
3 |
0 |
0 |
16:7 |
6 |
2. |
HC Berounští Medvědi |
3 |
2 |
0 |
1 |
13:9 |
4 |
3. |
HC Spartak Žebrák |
3 |
1 |
1 |
1 |
10:12 |
3 |
4. |
PZ Kladno |
3 |
1 |
1 |
1 |
13:11 |
3 |
5. |
HC Příbram |
3 |
1 |
0 |
2 |
9:15 |
2 |
6. |
HC Hvězda Praha |
3 |
0 |
0 |
3 |
11:18 |
0 |
Skupina 19 – Středočeská II
| Tým | Z | V | R | P | Skóre | Body |
1. |
HC Slavia Praha |
3 |
3 |
0 |
0 |
31:6 |
6 |
2. |
SK Černošice |
2 |
1 |
0 |
1 |
16:11 |
2 |
3. |
HC Smíchov 1913 |
2 |
1 |
0 |
1 |
7:19 |
2 |
4. |
Rytíři Kladno |
2 |
1 |
0 |
1 |
13:9 |
2 |
5. |
HC Kobra Praha |
3 |
0 |
0 |
3 |
4:26 |
0 |
Skupina 20 – Středočeská III
| Tým | Z | V | R | P | Skóre | Body |
1. |
HC Buldoci Neratovice |
3 |
2 |
0 |
1 |
6:9 |
4 |
2. |
HC Benátky nad Jizerou |
3 |
2 |
0 |
1 |
15:8 |
4 |
3. |
HK Kralupy nad Vltavou |
3 |
2 |
0 |
1 |
12:11 |
4 |
4. |
BK Mladá Boleslav |
3 |
2 |
0 |
1 |
20:9 |
4 |
5. |
HC Nymburský Lev |
2 |
0 |
0 |
2 |
2:10 |
0 |
6. |
HC Letci Letňany |
2 |
0 |
0 |
2 |
1:9 |
0 |
Skupina 21 – Středočeská IV
| Tým | Z | V | R | P | Skóre | Body |
1. |
HC Sparta Praha |
3 |
3 |
0 |
0 |
40:7 |
6 |
2. |
HC Lev Benešov |
2 |
2 |
0 |
0 |
24:2 |
4 |
3. |
SC Kolín |
2 |
1 |
0 |
1 |
16:11 |
2 |
4. |
SK Sršni Kutná Hora |
2 |
1 |
0 |
1 |
8:11 |
2 |
5. |
HC Rytíři Vlašim |
2 |
0 |
0 |
2 |
4:29 |
0 |
6. |
HC Poděbrady |
3 |
0 |
0 |
3 |
7:39 |
0 |
Share on Facebook