Žďár nad Sázavou a Šumperk mají nové trenéry

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

Progresivní kouč Martin Janeček (na fotce) mění působiště: s Opavou se nedomluvil na nové smlouvě a v rámci druhé ligy přechází do Šumperka. Tam nahradí Jozefa Zavadila.

Zlatá hokejka

„Je to trenér, který vyznává moderní pojetí hokeje," říká na klubovém webu ředitel Draků Vladimír Velčovský. „Má vynikající analytické a komunikační schopnosti, a to jak směrem dovnitř klubu, tak směrem k médiím a obecně k veřejnosti."

Janeček v minulosti trénoval Prostějov, Havířov a v předminulém ročníku byl dokonce asistentem Františka Výborného ve Spartě. Právě skončenou sezonu strávil v Opavě. Je známý svými motivačními schopnostmi a obrovskou pracovitostí.

Co chce přinést do Šumperka? „Tým podle mě potřebuje větší hlad po úspěchu," hlásí v rozhovoru pro dracisumperk.cz. „Bylo tu totiž hodně hráčů, kteří už nějaký úspěch zažili a neměli tak velikou motivaci. To podle mě rozhodlo v play off, protože v něm vítězí jen ti nejhladovější."

„Tým podle mě potřebuje větší hlad po úspěchu."

Změny v realizačním týmu v minulém týdnu oznámil i Žďár nad Sázavou. Plameny neprodloužily smlouvu s Michalem Konečným. Místo něj se postaví na střídačku Radek Haman, bývalý vynikající útočník. Jeho asistentem bude Martin Nečas.

Žďár nad Sázavou zároveň představil novinky z hráčského kádru. Přicházejí obránci Jiří Kališ (loni Nový Jičín), Vladimír Srnský (dříve mládež Jihlavy), Richard Adam (Pelhřimov) a z Havlíčkova Brodu dorazí útočník Tomáš Chlubna.

U Plamenů naopak končí klíčový bek Jakub Peslar. Mužstvo opouštějí i zkušení forvardi Lukáš Krupka s Ondřejem Stehlíkem. „Pracovní vytížení a rodinné důvody jim nedovolily pokračovat v další sezoně," stojí na webu hokejzr.cz.

Kdo tedy naskočí se Žďárem do letní přípravy? Sláma – Kolda, Koželuh, Pleva, Lojek, Adam, Kališ, Srnský – Bureš, Gregar, Jícha, Kadlec, Kovářů, Kunstmüller, Kuřítko, Nečas, Prokš, Wasserbauer, Chlubna.

Radek Haman.

Radek Haman. | Foto: hokejzr.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz