Ženská NWHL odstartovala, o Isobel Cup se rvou i Češky! Jak vypadá sezona?

Foto: nwhl.zone

Šestý ročník ženské obdoby NHL odstartoval! V elitní zámořské soutěži žen nastupují také dvě české reprezentantky – Samantha Kolowratová a Tereza Vanišová. Letošní sezona NWHL bude velmi specifická, odehraje se totiž v bublině.

Aplikace Tipsport extraligy

Vzhledem ke koronavirové pandemii rozhodli organizátoři soutěže umístit týmy do bubliny, sezona nebo spíše prodloužený turnaj se hraje v Lake Placid, kde se v roce 1932 a 1980 konaly zimní olympijské hry. Dějištěm tohoto ročníku NWHL je Herb Brooks Arena, vzhledem k přísným bezpečnostním a protiepidemických opatřením se ovšem hraje bez diváků.

K pěti americkým celků působících v soutěži – Boston Pride, Buffalo Beauts, Connecticut Whale, Metropolitan Riveters a Minnesota Whitecaps – se nově přidal kanadský tým Toronto Six. O pohár Isobel Cup, který je pojmenován po dceře lorda Fredericka Arthura Stanleyho Isobel, tak premiérově zabojuje hned šestice klubů.

V profesionální zámořské soutěži působí pouze sedm Evropanek! I to značí, jak náročné je obstát v konkurenci amerických a kanadských hráček. Náš hokej může těšit, že mezi sedmičkou evropských hokejistek jsou hned dvě Češky – obránkyně Sammy Kolowratová nastupuje za Metropolitan Riveters a útočnice Tereza Vanišová má před sebou premiérovou sezonu v Boston Pride. 

Zajímavostí je, že bostonský výběr trénuje někdejší řízný bek Paul Mara, jenž si v NHL zahrál za Tampu, Phoenix, Boston, New York Rangers, Anaheim či Montreal. Riveters, jejichž dres obléká Kolowratová, má zase na povel mladý český kouč Ivo Mocek. Někdejší útočník Poruby, Orlové, Frýdku-Místku či Prostějova.

Duely NWHL živě na platformě Twitch

Sezona, která odstartovala v sobotu večer, je výrazně zkrácena. Základní část se hraje v jednokolovém formátu každý s každým, kdy každý účastník sehraje pět utkání. Následně čekají každý tým dva zápasy předkola.

Ty určí nejlepší čtveřici celků, které postupí do semifinále hraného na jedno vítězné utkání. Pak už bude na programu finále Isobel Cupu, jehož vítěze poznáme už v noci z pátku na sobotu 6. února našeho času.

Všechna utkání lze sledovat živě prostřednictvím streamů na Twitchi.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz