Zikmund ukončil gólový půst s Jágrem v lajně. Jeho přítomnost je znát, má jasno

Ladislav Zikmund | Foto: Roman Mareš, rytirikladno.cz

Rytíři na domácím ledě zaskočili Liberec a svým fanouškům tak alespoň částečně vynahradili čtyři předchozí nezdary. Na zisku důležitých tří bodů, díky kterým zůstává Kladno v kontaktu s ostatními celky, se brankou podílel také Ladislav Zikmund. Ten tak pomohl přerušit nejen šňůru proher, ale také ukončil svůj střelecký půst.

Středočeši začali aktivně a už v deváté minutě vedli o dvě branky: první zajistil krásnou střelou Miroslav Indrák, druhou doslova vydřel v před brankovém prostoru Ladislav Zikmund.

„My si snažíme strašně moc nahrávat do prázdné brány, ale když se nedaří, tak to dělat nejde. Krásné nahrávky můžeme vymýšlet až potom, co to týmu začne šlapat,“ zdůvodňoval Zikmund, proč se Kladnu obecně nedaří dávat více branek.

Sám se přitom trefil naposledy před 21 zápasy proti Litvínovu. K ukončení dlouhého střeleckého půstu mu nyní pomohla i jeho nově složená formace s Jaromírem Jágrem.

„Jeho přítomnost na ledě je znát. On si na sebe stáhne klidně dva hráče, podrží puk a my si do těch gólových šancí vjíždíme,“ pochvaloval si pro klubový web.

„Důležité je, že jsme bodovali. Sezona už se rychle chýlí ke konci.“

Ještě víc než své teprve třetí branky v sezoně si ale vážil vítězství, které Rytíři zvládli ubojovat.

„Důležité je, že jsme bodovali. Sezona už se rychle chýlí ke konci. Ve hře je sice pořád dost bodů, ale zápasy budou utíkat a chce to bodovat,“ je si vědom kladenský centr, že pro jeho tým bude při snaze vyhnout se baráži důležitý každý bod.

Kladno po Vítkovicích porazilo v lednu další tým z první poloviny tabulky. Naopak s Českými Budějovicemi a Karlovými Vary nedávno zaváhalo.

„Když se člověk podívá na naše zápasy, co jsme vyhráli, tak to většinou bylo s těmi lepšími soupeři. Zní to blbě, ale myslím si, že je to tak, jestli si dobře pamatuji,“ ohlížel se za předchozími výhrami Zikmund.

„Nechci říkat, že bychom někoho podceňovali.“

Čím to je, si ale vysvětlit nedokáže. „Nechci říkat, že bychom někoho podceňovali. To určitě ne, jsme profesionálové. Je to prostě o těch detailech. Hokej se hraje na chyby a kdo jich udělá víc, ten prohraje,“ krčil rameny při pozápasovém rozhovoru pro rytirikladno.cz

V pátek doma Rytíři přivítají Kometu a tento paradox budou chtít změnit. Jak na to? „Musíme mít dobrý start a snažit se urvat každý bod,“ velí Zikmund.

Foto: Josef Paláček, hc-kladno.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz