Zklamaný Navrátil: Je to zdrcující... Dynamo bez Sedláka? Bylo to znát

Jakub Navrátil | Foto: Daniel Klement, hc-olomouc.cz

22. března 11:35

Josef Prášek

Olomouc odehrála druhý a třetí zápas čtvrtfinále perfektně. Nejlepšímu týmu základní části se vyrovnala, ale oba duely ztratila a je kousek od konce sezony. I proto přišel Jakub Navrátil na tiskovou konferenci velmi zklamaný.

„Pocity nejsou dobrý, nebudu lhát,“ pozastavil se olomoucký útočník.

„Vedeme o dva góly v poslední třetině, prohrajeme to. Nálada není dobrá,“ těžce hledal Navrátil slova po porážce 4:5 po prodloužení.

Jeho tým přitom předvedl velký výkon. Ve druhé třetině odskočil do vedení 4:2 a vypadalo to, že Hanáci sníží sérii na 1:2.

Ovšem místo toho prohrávají 0:3.

„Pocity nejsou dobrý, nebudu lhát."

„Byl to jeden z nejlepších zápasů v sezoně. I druhý v Pardubicích jsme odehráli suprově. Je to zdrcující, když po takovém výkonu dostaneme ještě takový gól v prodloužení,“ zamrzela ho vítězná branka Tomáše Zohorny.

Pro Olomouc to je velká škoda i vzhledem k tomu, že Lukáš Sedlák (poté dostal navíc stopku na jeden zápas) byl vyloučen do konce utkání a Dynamo se muselo obejít bez něj.

Navíc v pětiminutové přesilovce Mora udeřila. A byl to právě Navrátil, který zařídil vedení 3:2. Chvíli poté zvyšoval Matouš Menšík.

„Sedlák? On chodí na všechno. Bylo to znát, že nehraje. Myslím, že se trošku hledali. Ale ve třetí třetině se zase našli,“ připomenul dvě pardubické trefy na začátku třetí části.

„Není dobrý, když hned na začátku dostaneme gól. Ale furt jsme měli jednogólové manko, které jsme neudrželi. Do pěti minut bylo vyrovnáno. A zase se válčilo za vyrovnaného stavu.“

„Sedlák? On chodí na všechno. Bylo to znát, že nehraje. Myslím, že se trošku hledali. Ale ve třetí třetině se zase našli."

V prodloužení měla Olomouc několik slušných šancí a nebyla daleko od velké euforie. „Chtěli jsme to rozhodnout v prodloužení, což se nám nepovedlo. Pardubice byly šťastnější,“ pravil zklamaně.

„Musíme se z toho oklepat, to se nedá nic dělat," komentoval Jan Tomajko. „Odehráli jsme dobrý zápas. Myslím, že jsme se Pardubicím minimálně i vyrovnali," zamyslel se olomoucký trenér.

„Série není u konce. Půjdeme do toho jako do úterního zápasu a budeme se snažit vydat ještě víc jak teď, i když to už možná víc nešlo."

Hráči Mory teď musí přepnout zase na nový zápas. Pokud si chtějí prodloužit sezonu, musí ve středu vyhrát.

„Nový den, nový zápas. Série není u konce. Půjdeme do toho jako do úterního zápasu a budeme se snažit vydat ještě víc jak teď, i když to už možná víc nešlo. Budeme to muset vzít na sebe a doma to zvládnout,“ zavelel šikula z olomoucké sestavy.

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz