Zlín překvapuje extraligu. Zůstáváme ale pokorní, povídá Ondráček

Foto: hokej.zlin.cz

Zlín a předkolo? A nebo co takhle Zlín a přímý postup do play off? Před sezonou skoro šílenost, nyní reálná možnost. Ševci si připsali třetí výhru v řadě a vystoupali na postupové šesté místo tabulky. Proti Olomouci dokázali rozhodnout remízový duel pouhých pět sekund před koncem třetí třetiny. Hrdinou okamžiku se stal Jiří Ondráček.

Jágr Chance liga

"Člověk tam jde i takto před koncem s tím, že chce dát gól. Zase je to ale jen dvě minuty do konce a nechcete udělat chybu. Takže jsme zůstávali vzadu. Byla to pak taková nenápadná akce. Piškot (Pavel Kubiš) udělal perfektní protisměrnou kličku a stejně tak to mohl hodit za bránu a nic by z toho nebylo. Byla to spíš jeho práce, že mi to tam hodil," říká skromně střelec vítězné trefy. Zajímavostí je, že Ondráček rozhodl i minulý duel na ledě Litvínova.

"Před zápasem jsme se bavili s Veselkou (Ondřej Veselý), že teď teprve začínáme hrát. My jsme byli vždycky připravení až na play off. My starší hráči jsme se šetřili," směje se devětadvacetiletý útočník. "Já doufám, že tam ještě něco mám, ale kdyby to dal kdokoliv jiný, tak budu stejně šťastný, je to jedno." Na gól mu nahrál Pavel Kubiš, který vstřelil třetí gól Zlína. Při něm asi olomoucký brankář neměl úplně čisté svědomí.

Rozhodující trefa Jiřího Ondráčka 5 s před koncem

"Nechytal asi dva nebo tři zápasy. Pro žádného hokejistu není příjemné, když týden, dva stojí a pak tam má jít, navíc pro gólmana. Nemyslím si ale, že by zachytal špatně. Dostal první smolný gól, pak ho vykombinovali do prázdné, takže nevím, jestli mohl chytnout něco navíc. Samozřejmě ten Piškotům (Kubišům) gól mu propadl, naštěstí pro nás," hodnotí výkon olomoucké opory zlínský forvard.

Výhra je výborné povzbuzení, těší Ondráčka

Zlín měl dobrý nástup do utkání. Šel do vedení a Olomouci za první třetinu povolil jen dvě střely na bránu. V té druhé šel ale jeho výkon dolů. "Prvních dvanáct minut jsme je nepustili k ničemu. Měli jsme šance, přesilovky a oni dali takový šťastný gól. To trochu se sebevědomím zamávalo. Druhá třetina byla špatná. Hráli jsme bez pohybu, přehrávali nás, byli silnější v soubojích, ale tak Olomouc hrává. Agresivně, ale byli jsme na to připraveni a se štěstím jsme to uhráli," těšilo Ondráčka o to víc.

Před sezonu jim téměř nikdo nevěřil. Berani byli tipování na dno tabulky. Nyní všem ukazují, jak moc se pletli. "Byla by teď škoda přijít o play off. My jsme si řekli, že tam chceme být, i když nás tam lidi před sezonou neviděli. Myslím si, že mančaft má vůli, dobrou partu a jdeme si za tím. Nemyslím si, že bychom měli říct poslední slovo. Zůstáváme pořád pokorní a chceme bodovat i v dalších zápasech a chceme tam být," hlásí Jiří Ondráček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz