Zlín vede skupinu, Šlahař bodování celého poháru a Huf vládne gólmanům

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Zlín má za sebou další vydařený zápas.Tým trenéra Roberta Svobody doma oplatil Třinci úterní porážku a na svém ledě zvítězil 4:0. Ševci se tak vyhoupli do čela skupiny D, o skóre před druhý Třinec. Jedním z hlavních lídrů týmu, a to nejen v tomto zápase, byl útočník Jakub Šlahař, který zaznamenal gól a dvě asistence.

Chance liga na Hokejka TV

„Jsme rádi, že jsme to Třinci vrátili po tom nepovedeném utkání u nich. Připravili jsme se na to, že doma chceme vyhrát a porvat se o postup ze skupiny. Jsme rádi, že nám to vyšlo a že nám tam ve druhé třetině napadaly góly. Pak už si myslím, že jsme hru kontrolovali,“ hodnotí duel devětadvacetiletý hokejista.

Šlahař odehrál všechny čtyři zápasy. Dvakrát si připsal dva body, minule v Třinci nebodoval, ale tentokrát zaznamenal gól a dvě asistence a pro mnohé asi překvapivě vede produktivitu celého Generali Česká Cupu. On sám tomu však příliš váhu nedává. „Neznamená to vůbec nic. Je to příprava. Jsem samozřejmě rád, že se nám jako lajně daří. Není to jenom moje zásluha. Určitě na tom mají i kluci velkou zásluhu. Je jedno, komu to tam spadne. Spíš nás zajímají body do tabulky, než kanadské bodování,“ říká.

Ševci byli po většinu první třetiny pod tlakem Ocelářů. Daniel Huf musel čelit patnácti střelám, zatímco jeho protějšek Jakub Štěpánek jen dvěma. Zlín byl však vysoce produktivní ve využívání svých šancí. Z celkových patnácti střel dokázal vytěžit čtyři branky. To Třinec se v zakončení trápil.

„Jsem samozřejmě rád, že se nám jako lajně daří. Ale spíš nás zajímají body do tabulky, než kanadské bodování.“

„Třinec nastoupil oba zápasy na tři pětky. Byli v tempu. V to úterý jsme v první třetině byli jako na kolotoči. Tam se nám to motalo, pak jsme to trochu ustálili a výkon zlepšili až od druhé třetiny, kde už jsme byli vyrovnaným soupeřem. Ale na body jsme tam nedosáhli. Jsme rádi, že jsme teď dali víc gólů a zvítězili,“ srovnává oba duely tříbodový zlínský útočník.

Na výhře ševců má ale možná největší zásluhu Daniel Huf. Jednadvacetiletý brankář zneškodnil 36 střel Ocelářů, blýskl se druhou nulou a vládne statistikám gólmanů. „Já si myslím, že to není žádná náhoda, protože na tréninku nás chytá všechny. Za útočníky musím říct, že na něj je to na tréninku těžké a potvrdil to i v zápasech,“ prozrazuje Šlahař. S tím souhlasí i jeho spoluhráč z obrany Daniel Gazda. „On je šikovný, rychlý gólman a jenom to potvrzuje i v zápasech.“

Ve Zlíně vždy platilo, že fanoušci jsou naším šestým hráčem

Oproti minulému utkání bylo na stadionu i více diváků, kteří nejednou tleskali a skandovali zlínskému brankáři. „Bylo vidět, že tady je víc lidí, než na zápas s Vítkovicemi a bylo to i víc slyšet. My jsme jenom rádi, že lidi si najdou cestu na zimák, ačkoliv jsou omezení. Jsme rádi, že tady s námi jsou. To tady ve Zlíně vždy platilo, že fanoušci jsou náš šestý hráč a děkujeme za to,“ vzkazuje lídr produktivity.

Berany ještě čekají zápasy ve Vítkovicích a doma s Přerovem. Skupinu mají rozehranou na postup. „My jsme to takto prezentovali, že se budeme snažit skloubit úspěch v poháru s tím, že dostanou příležitost všichni hráči. Mladí teďka hráli všechny zápasy kromě toho prvního a myslím si, že šance na postup je velká. My se tomu nebráníme. Je to o sebevědomí hráčů a herní pohodě,“ vysvětluje úspěšnou cestu turnajem trenér Robert Svoboda.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz