Změny v Energii: novodobá legenda ke konkurenci. Odchází po 10 letech

Tomáš Rachůnek | Foto: Kateřina Pelikánová, hokejkv.cz

Deset let v kuse takřka výhradně navlékal trikot Karlových Varů, teď dává křídelník Tomáš Rachůnek lázeňskému městu sbohem. Od následujícího ročníku zkusí jinou extraligovou štaci, klub to oznámil na svém webu.

„Do nové sezony chceme jít s výrazně pozměněným kádrem. I když rozhodování nebylo nejjednodušší, rozhodli jsme se pro tento krok,“ vysvětluje jednatel a částečný vlastník Daniel Tobolka.

Minulý týden nastínila Energie devět odchodů, teď jejich počet zaokrouhlila na rovných deset. Zdroje Hokej.cz hovoří o tom, že si to Rachůnek ze západu nejspíš namíří skoro přes celou republiku – konkrétně do Komety Brno.

„Během svého desetiletého působení v Karlových Varech se stal jednou z hlavních tváří klubu a vypracoval se mezi jeho novodobé legendy. Za jeho odvedené výkony a perfektní práci mu musíme jen a jen poděkovat a přejeme mu mnoho štěstí v jeho dalším angažmá,“ loučí se Tobolka.

„Vypracoval se mezi novodobé legendy klubu.“

Bezmála pětistovka utkání (486), bolestivý pád do první ligy i euforie z bleskového comebacku mezi elitu. Rachůnek v Karlových Varech prožil ledacos, západočeské město může nazývat svým druhým domovem.

Do kroniky místního hokejového klubu se vtiskl opravdu tučným písmem: v počtu odehraných zápasů v novodobé historii se vyhoupl na pátou příčku, v žebříčku produktivity mu dokonce náleží třetí místo. 

„Deset let je dlouhá doba a jsem rád, že jsem zde tak dlouho vydržel a mohl pomoci Karlovým Varům,“ hlásí Rachůnek pro oficiální stránky Energie. 

„Chtěl bych poděkovat všem spoluhráčům a členům realizačního týmu, se kterými jsem během své dlouhodobé kariéry ve Varech hrál. S některými z nich jsem toho prožil opravdu hodně...“

„Jsem rád, že jsem zde tak dlouho vydržel a mohl pomoci Karlovým Varům.“

K pilířům mančaftu se řadil v kabině, stejně tak na ledě. Během své osobně nejvydařenější sezony nastřádal 52 bodů (25+27) a opětovně nakoukl do reprezentace. Jen na sklonku roku 2020 krátce přeběhl do Liberce.

Teď by se měl po dlouhých letech přiblížit svému mateřskému Zlínu.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz