Změny v Přerově: končí Chmelíř, útočník Šlahař jde do extraligy

Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz

29. března 2018, 18:31

Marek Hedbávný

Zkušený obránce Lukáš Chmelíř po třech sezonách skončil v prvoligovém Přerově. U Zubrů nebude pokračovat ani produktivní útočník Jakub Šlahař, který míří do nejvyšší soutěže. Do jakého klubu, to není oficiálně známo.

NHL 20

„Lukáši Chmelířovi neprodloužíme smlouvu, může si tak hledat nové angažmá. Tímto bych mu chtěl moc poděkovat. Byl tu s námi od postupu do WSM Ligy a na ledě i v kabině odváděl skvělou práci," uvedl pro hokejprerov.cz sportovní manažer Pavel Hanák. „Nebude tady ani Jakub Šlahař, o kterého jsme sice měli velký zájem, ale vyzkouší si v příští sezoně extraligu."

Čtyřiatřicetiletý Chmelíř odehrál za Přerov celkem 159 utkání, ve kterých získal 63 bodů. V minulém ročníku měl bilanci 0+13.

Šestadvacetiletý Šlahař byl v základní části nejlepším střelcem Zubrů – skóroval šestnáctkrát a k tomu přidal čtrnáct asistencí. Sedm startů (2+0) zapsal ve Zlíně.

Trenéry zůstávají Kamil Přecechtěl s Petrem Dočkalem. Letní příprava začne Zubrům 23. dubna.

V příští sezoně bude hrát WSM Ligu patnáct týmů. „Každý odehraje 56 zápasů a celkový počet kol bude 60. To znamená větší zápasovou porci pro hráče," nastínil Hanák na klubových stránkách Přerova. „Momentálně se ještě bavíme o možnostech znovuzavedení předkola play off. Řešit se bude také nasazování mladých hráčů. Konečný verdikt, jak bude WSM Liga v nové sezoně vypadat, však asi padne ze svazu až po mistrovství světa."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz