Česko jde na Švédy s Furchem, ale bez Kubalíka, Michálka a Šuláka

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

16. prosince 2017, 15:09

Adam Bagar

(MOSKVA, od našeho zpravodaje) Po cenných vítězstvích nad Finskem a Kanadou se už čeští hokejisté chystají na své závěrečné vystoupení ruského turnaje. V neděli od 11 hodin vyzvou Švédsko a pokusí se zabojovat o celkové prvenství na Channel One Cupu. Jandačova družina nastoupí v pozměněné sestavě. Zranění ramene do zápasu nepustí útočníka Dominika Kubalíka, mimo sestavu jsou i beci Libor Šulák se Zbyňkem Michálkem a mezi tyčemi se představí Dominik Furch.

Fanshop

Čeští trenéři mohou být zatím s vystoupením na turnaji spokojeni. Národní tým nejdřív otočil bitvu s Finy, následně po defenzivně parádně sehraném utkání přehrál také Kanadu. Jen těch střel je možná méně, než by si představovali. "Samozřejmě bychom chtěli dávat pokaždé pět branek, mít čtyřicet střel a spoustu šancí, ale na druhou stranu máme dvě výhry," říká asistent trenéra Václav Prospal.

Michal Řepík o zápasech s Kanadou a se Švédskem

"Ale mluvíme o tom a zaměříme se na to. Bylo to dáno i tím, proti komu jsme hráli. Myslím, že ani naši soupeři neměli tolik šancí. S Kanadou to byl spíš takový defenzivní urputný ubojovaný hokej," ví Prospal. A střely na branku v poměru 21:16 pro český tým mu dávají za pravdu. Pavel Francouz sice při vítězství 4:1 neměl příliš práce, ale o to těžší to měl a mančaft v těžkých chvílích několikrát podržel.

Zápas proti Švédům však bude sledovat pouze ze střídačky. "Do branky půjde Dominik Furch," potvrzuje Prospal. Trenérský štáb sáhl k několika dalším změnám, mění se i složení obranných řad. "Vypadá to tak, že Zbyněk Michálek nebude hrát, protože se cítí nějaký otřesený. Jakmile po odpoledním tréninku slezl z ledu, tak to nebylo ideální. A další, kdo nebude hrát, je Šulák," prozrazuje český kouč.

Jan Kovář před posledním duelem Channel One Cupu

Páteční bitvu s Kanadou nedohrál Dominik Kubalík, který pro zranění ramene nenastoupí ani v závěrečném duelu se Švédskem. "Je to tak, zranění ho do utkání nepustí," potvrzuje Prospal s tím, že trenéři udělali další drobné změny v útočných formacích. "Vždycky chceme vidět úplně všechny hráče v akci. V útoku jich může hrát jen dvanáct, jako třináctý bude připraven Andrej Nestrašil," zakončuje.

Češi budou v Paláci legend bojovat o celkové prvenství na turnaji, Švédové však mají velkou kvalitu. Reprezentanti se o tom přesvědčili už na Karjale, kde podlehli 3:5. "Ale sehráli jsme s nimi dobrý zápas. Až na ta oslabení, ze kterých nám dali tři góly. To musíme zlepšit, ale při hře pět na pět jsme byli rovnocenným soupeřem," hlásí Michal Řepík před nedělní bitvou, která startuje už v 11 hodin.

Předpokládaná sestava české reprezentace na utkání se Švédskem:

Furch – Kundrátek, Jordán, Němec, M. Doudera, Polášek, Vitásek, Mozík, Kolář – M. Erat, Jan Kovář, Sekáč – M. Růžička, Koukal, Vondrka – Řepík, Mertl, T. Zohorna – Horák, Holík, Lev – Nestrašil.

Závěrečný program turnaje Channel One Cup 2017:

Neděle 17. prosince:
11:00 Švédsko – Česko (Moskva)
15:00 Rusko – Finsko (Moskva)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz