Chystá se velký návrat? Jiří Trvaj dopsán na soupisku Olomouce!

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

2. února 2016, 11:14

David Jahoda

Zranění olomoucké jedničky Branislava Konráda z utkání proti Hradci Králové by zřejmě nemělo být nikterak vážné. Žádná posila na post brankáře, byť jen v podobě střídavých startů, však v olomouckém mužstvu nepřibyla. Naopak se v Olomouci rozhodli k jinému kroku! Na soupisku zapsali trenéra brankářů Jiřího Trvaje, tedy muže, který Kohoutům v loňském roce pomohl k záchraně v elitní soutěži.

Fanshop

Bývalý gólman Vítkovic, Znojma či Komety Brno se na Hanou přesunul před začátkem loňské sezóny. A i když v průběhu ročníku oslavil své 41. narozeniny, velkou měrou byl podepsán pod záchranou Mory, která se vrátila do nejvyšší soutěže po 17 letech.

Trvaj měl ale celou sezonu přetrvávající zdravotní potíže, její konec dokonce dochytával se sebezapřením. Následně se rozhodl svou aktivní hráčskou kariéru ukončit a kývl na nabídku pokračování v Olomouci, a to v roli kouče gólmanů.

Nyní, kdy se jednička Konrád dává zdravotně do pořádku, byl Trvaj zapsán na soupisku. „Jirka byl na soupisku dopsán jen pro případ, že by se Braňovi Konrádovi zranění protáhlo," vysvětlil pro Olomoucký deník trenér Kohoutů Zdeněk Venera. Konrád má problémy s naraženými žebry, možná že už za týden by však mohl být fit.

„Jirka byl na soupisku dopsán jen pro případ, že by se Braňovi Konrádovi zranění protáhlo."

Jaká je pravděpodobnost, že by Trvaj, který svůj poslední zápas aktivní kariéry odchytal 19. dubna loňského roku v baráži proti Chomutovu, mohl znovu obléct brankářskou výstroj? Moc velká zřejmě není. Kromě Konráda má Mora totiž Tomáše Vošvrdu, který se v neděli zaskvěl nulou proti Mladé Boleslavi, a také devatenáctiletého juniora Jakuba Urbische.

V brankovišti jednoho z překvapení soutěže by tedy musela do konce sezony být velký marodka, aby došla řada i na brzy dvaačtyřicetiletého Jiřího Trvaje. Olomoucká posila „last minute“ každopádně vzbudila pozornost.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz