Další posila pro AZ? S Havířovem trénuje Beránek, loňský tahoun Slavie

Foto: Michal Káva, hc-slavia.cz

Do přípravy s Havířovem se zapojil Petr Beránek, někdejší útočník Znojma, Hradce Králové, Litoměřic nebo Slavie Praha. Za slezský klub už odehrál přípravné utkání v Jastrzebie. O jeho dalším působení v AZetu se má rozhodnout zhruba do deseti dnů.

Fanshop

Beránek se ve 42 zápasech uplynulé základní části střelecky prosadil hned patnáctkrát, zařadil se tak mezi 25 nejlepších kanonýrů WSM Ligy. 

Má zkušenosti ze zámořské OHL, zahrál si na mistrovství světa juniorů a v mezinárodní EBEL dvakrát překonal hranici dvaceti kanadských bodů. Po odchodu ze Znojma odehrál jednu kompletní sezonu v Hradci Králové, v dalších dvou ročnících ale pendloval mezi extraligou a první ligou. 

Zatímco v Litoměřicích nesbíral ani půl bodu na zápas, na hostování ve Slavii ožil a ve 37 utkáních dal dvanáct gólů. Ve druhé polovině základní části neměli Pražané častějšího střelce. 

Beránkovi na jaře vypršela smlouva v Mountfieldu, a tím skončilo i jeho hostování ve Slavii. Brněnský odchovanec by ale mohl zůstat ve WSM Lize – momentálně se připravuje s AZetem.

Pokud Beránek do Havířova skutečně odejde, bude další zajímavou letní posilou. Už dříve Slezané přivedli obránce Tomáše Drtila, Viktora Postnikova a útočníky Marka Sikoru s Jiřím Fronkem. V jednání je navíc zvučná akvizice ze zámoří a před startem sezony mají přijít posily z partnerských týmů v extralize (tedy z Vítkovic i Olomouce).

Aktuální kádr AZ Havířov

Brankáři: Marek Laco, Kamil Šimeček, Jiří Matoušek.

Obránci: Jiří Krisl,  Viktor Postnikov, Tomáš Drtil, Marcel Petran, David Chroboček, Jaroslav Mrowiec, Jakub Dudek, Petr Šendera, Vojtěch Ševeček, Adam Heinzl.

Útočníci: Jan Maruna, Marek Sikora, Petr Kanko, Jakub Kotala, Marek Haas, Jiří Fronk, Lukáš Bednář, Radek Pořízek, Dominik Kafka, Dominik Cihlář, Vlastimil Malina, Lukáš Peterka, Jan Bambula, Petr Beránek (v jednání).

Petr Beránek naskočil v minulé sezoně do deseti extraligových zápasů (0+0).

Petr Beránek naskočil v minulé sezoně do deseti extraligových zápasů (0+0). | Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz